Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem voda ve sklepě

Dobrý den,mám dotaz na zdejší kutily.Mám starší rodiný domek postavený někdy v roce 1910.Sklep je pokaždé když přijde obleva,zaplavován,takže musím odčerpávat.Základy jsou odkopané,je tam drenáž a vše co tam má být.Podlaha ve sklepě je udusaná hlína.Barák je podřezaný.Mám tam dvě jímky na odčerpávání.Zajímalo by mne co stím,abych nemusel čerpat?pomůže beton?předem velice děkuji za odpověd

Čepadlo je "skvělá" věc .
Je to nezbytná součást koloběhu vody, na trase oblaka, půda venku, spodní hladina, sklep, půda venku,... oblaka
Někdy je to s dobrým čerpadlem ještě kratší: spodní vody, sklep, spodní vody....:-):-):-D

Soused magor nechce toto pochopit a furt čerpá. Už tak vlastně vytvořil nový artézský pramen.

Je třeba snížit hladinu spodní vody V E D L E baráku.
Tam vykopat jámu a tam i čerpat.
Nebo mít udělanou kvalitní drenáž na poli nad barákem.....
Nic jiného nepomůže.
Hodně zábavy s čerpadlem :-)