Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem voda ve sklepě

Dobrý den,mám dotaz na zdejší kutily.Mám starší rodiný domek postavený někdy v roce 1910.Sklep je pokaždé když přijde obleva,zaplavován,takže musím odčerpávat.Základy jsou odkopané,je tam drenáž a vše co tam má být.Podlaha ve sklepě je udusaná hlína.Barák je podřezaný.Mám tam dvě jímky na odčerpávání.Zajímalo by mne co stím,abych nemusel čerpat?pomůže beton?předem velice děkuji za odpověd

Zdravím, mám prakticky identické problémy a musím konstatovat, že s tím asi nepůjde nic dělat. Mám sice podlahu ve sklepě betonovou ( ikdyž nevím o jaké síle ) ale ta popraskala ( je tam od roku 1938 ) a spodní voda se tak trhlinami dostáva nahoru. Pokud je spodní voda vysoko, mysím si, že je lepší ji nechat přirozeně vystoupat nahoru.

Pokud tedy není sklep zatopený po strop :-), jinak se totiž může stát, že ona betonová podlaha stejně praskne, nebo se prohne, spodní voda má sílu, o které se vám ani nesnilo .
Prostě 3x - 5x do roka čerpu vodu, hlavně, když se vyleje řeka z koryta a voda pak couvá zpět, to je ve sklepě vždycky voda .
Není to žádná tragédie, teda alespoň u mne .

Mám to samé, ale betovou podlahu, nemám tam tolik vody. teď po oblevě tam byl 1cm a to tam není okolo drenáž. Četl jsem tady někde, že drenáž není řešení a voda si najde cestu vždy. Takže beton nepomůže. Podle mě by se muselo podříznout zdivo, odizolovat (asi bych tam naklepal nerez desky, protože ty vydrží věky na rozdíl od lepenky), potom izolace podlahy něčím, co vydrží a udělat obvodovou svislou venkovní izolaci a to vše bych pospojoval dohromady. Asi by to něco stálo, ale bylo by sucho. Jestly je to blbost, tak to klidně napište, protože tento příspěvek je vlastně taky otázkou, jestli by to šlo takto udělat.

Čepadlo je "skvělá" věc .
Je to nezbytná součást koloběhu vody, na trase oblaka, půda venku, spodní hladina, sklep, půda venku,... oblaka
Někdy je to s dobrým čerpadlem ještě kratší: spodní vody, sklep, spodní vody....:-):-):-D

Soused magor nechce toto pochopit a furt čerpá. Už tak vlastně vytvořil nový artézský pramen.

Je třeba snížit hladinu spodní vody V E D L E baráku.
Tam vykopat jámu a tam i čerpat.
Nebo mít udělanou kvalitní drenáž na poli nad barákem.....
Nic jiného nepomůže.
Hodně zábavy s čerpadlem :-)