Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lino na dřevotřisku?

Chceme renovovat kuchyni,na podlaze je dřevotříska čtverce 45x45,když se na to položí lino nezačne původní podlaha plesnivět?Dům je starý 20 let,pod kuchyní je garáž a pod dřevotřískou beton.Díky za váš čas a odpovědi

Na drěvotřisce teď neni nic,nalakovaná a používaná jako podlaha.Já tam schválně napsala že je to ze čtverců,páč se obávám že to bude po čase na tom lině vidět,ale nechtěla jsem vás na to upozorňovat.No taky vás to napadlo,fakt z toho mám trochu strach :-(

ano tavlhkost by se měla objevit už na spodku
dřevotřísky ,ale protože jsou to dřvočtverce
tak odvětrávají a bylo to v pohodě.myjsme tyto
OSB čtvarce dávali na prkené polštáře a u zdi
je fuga.To celé je ale odspoda izolováno IPOU
a podl.poliš.To brání srážení vlhkosti.

Masipo,jakpak se díváš na kvalitu povrchu?Spokojíš se s linem samá varhánka a spoustu bouliček?Ty se ti po 2 letech prošlapou a můžeš dávat nové.Dokonce i ty třísky z dřevotřísky jsou po krátkém čase vidět.Takže pokud nejsi lenoch,přiklekni,nivelační stěrkou 3 - 4 mm na to natáhni a až to zatvrdně,polož lino.Budeš mít z toho radost.Ještě jedna možnost se naskytuje,celou plochu přebrousit,ale to bude mnohe, pracnější i dražší
JABRAKA

Jabraka já teda nevi ,ale ta dřevotříska je porád
hladká i po mnoha letech,nevim proč byse měla rozpadat
a žádné varhanka a boule sem si taky nevšim
ta nivelačka je pro mě více risk že se bude
pod různým bodovým zatížením rozpadat ,nemám
s tím tedy žádnou zkušenost. Pod dlažbu ,plovoučku
to beru ,ale přímo pod lino na dřevočtverce?

Nemůžu souhlasit, mám v celém patře ( 12 x 8.5 m ) podlahu s OSB desek P+D, na tom lino .

Jediné co jsem udělal, bylo, že jsem přebrousil spoje pásovou ruční bruskou . Mám to tak sice zatím pouze 2 roky, ale vše je tak jako na začátku, žádné nerovnosti, zvýrazněné spáry atd... OSB desky jsem k sobě lepil tekutýma hřebíkama do drážky .

( reakce měla být na Jabraka )