Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhkost na podlaze

Dobrý den, máme problém s vlhkostí na podlaze. Dům byl několik let rozestavěný, loni jsme ho dostavěli a nyní bydlíme první zimu. Tvoří se nám vlhkost v kouplně a na chobdě na dlazbě u obvodových stěn domu. Podlahy jsou tvořené betonem a hydroizolační stěrkou + dlažba(není tepelná izolace), mezi základem a stěnou (ytong) je ipa. Z venku není dům zateplený - chystáme se na to na jaře, kolem základů je mopová fólie. Topíme, pravidelně větráme . . . Podle toho, co jsem nastudovala na internetu to bude asi problém tepelných mostů . . ? Prosím věděl by někdo, jak se tohoto problému zbavit nebo jej alespoň trochu zmírnit aniž by jsme museli dělat nové podlahy? Pomůže vnější zateplení stěn + základů?Moc děkuji za reakce. Hana N.

Vypadá to opravdu na tepelný most - provizorně by mohlo pomoci osadit polystyrénové (nebo jiné izolační desky)
zvenčí na místo styku základ - podlaha. Zmírnil by se tepelný most a vlhkost by nepronikala dovnitř.
Záleží ovšem na vlhkosti stavby. První rok od dostavby domu bývá v domě ještě dost vlhkosti z omítek, podlah atd. Pokud chcete letos dělat zateplení, asi bych to už vydržel

p.Milane prosím vás dyt je poblázníte,žádná vlhkost jim nejde do domu, ale sráží vlkost
na studených zdí protože jim to promrzá.Zřejmě mají podlahy výše okolním
terénem.P.Hano bylo by dobré ted přes zimu dát ke základům zateplení,stačí
provizorně.Jjestliže máte výšku podlah v úrovni, tak desky polist.položit
kolem domu a záházet sněhem ,hlínou. příští rok zateplit základy!!

Zdravím ,
taky máme identický problém novostavba a na malbě u podlahy respektive v jednom rohu vlhko až plíseň přitom máme z venku zatepleno 10 cm polystyren včetně základů , výška podlahy je nad terénem a řešení ?
Horký vzduch na postižené místo , aplikace sava a potom odvhlčovač a je zatím snad po problému a zapomněl jsem na intenzivní větrání a zvýšení teploty v postižené místnosti.
T.