Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký plyn.kotel a jak výkonný ? +zateplovat dům ?

Zdravím,čeká mě rekonstrukce patrového r.d. z roku 1920 (kámen-opuka)220m.n.m a tím samozřejmě i výměna plyn. kotle a celého topného vedení. Takže bych chtěl poprosit ty z vás,kteří tomuto rozumíte o radu,jaký typ,výkon a případně značku koupit ? Kotel bude vytápět 350m3 s tím, že v přízemí bych chtěl podlahovku(210m3 na ploše 90m2)+mám připravené tělesa pod okna z měděných trubek s navlečenými hliníkovými plechy,-ty by byly uloženy v kaslíkách pod plast.okny a mohly by jen vlažit k těm oknům,aby se nerosila.V patře 3x klasické otop.těleso typu radik 50x140. A tedˇještě jeden dotaz-vyplatí,nebo hodí se k tomuto litinová krb vložka s výměníkem ? Ještě dodám,že dům není nijak obvodově zateplen-krom podhledů v patře s vatou 160mm a nevím jestli to za to stojí,když z jedné 20m strany má soused garáž atd a z jedné 6m čelní mám já stodolu....? Jinak tedˇtopíme DESTILOU DPL 18,r.v.-94,s roční spotřebou 3200m3 plynu jen pro vytápění! Jo a rozvod vody jde přes bojler 120 lt s výměníkem-mám takto nechat,nebo kotel s průtokovým ohřevem ? Totˇsnad vše. Děkuji za poučné rady a názory.

loading...

Řešil jsem podobný problém - barák z roku 1938 (cihla kámen) Původní kotel stejně jako vy destila 18. V baráku jsem vyměnil všude za klasické radiátory radik, bez podlahového topení , rozvody v mědi. Kotel jsem vyměnil za kondenzační Geminox zem 2-17. U kotle mám i bojler 80l. Jedu na něj už druhý rok plná spokojenost.
Revizní technik co ke mě jezdí (vyměnil obyčejný kotel za kondenzační - úspora 1000 m3 za rok, zateplil + výměnil okna další 1000m3) při ceně realizace se vyplatil hlavně kotel.

Ještě upozorňuji, že musíte brát v úvahu teplotu okruhu topení - podlahovka a kondenzační kotle mají myslím kolem 55oC, ostatní okolo 75oC, staré kolem 90oC. Musíte to vzít v úvahu při výpočtu radiátorů.
Pokud jde o výměník - ten nebudete moci zabudovat do okruhu s podlahovým topením (vysoká teplota) -musel byste mít dva okruhy!!.
Pokud jde místnost s podlahovkou - v místnosti musejí být radiátory (nebo měli by být) z důvodu setrvačnosti podlahového topení (dlouhá reakce na požadovanou teplotu)

To je mi jasné :-) podařilo se mi nakoupit ten systémový polystyren s těma výstupkama přímo pro podlahovku v jednom stavobazaru za půl obvyklé ceny + mám taktéž velmi levně koupený ten zelený podlahový extrudˇák 3 a 6cm,tak ho dám možná ještě pod ten systémový,když pro něj nebude do té doby jiné využití......

Takže byste se nějakého kondenzáku od nich nebál ? koukal jsem na ten KZ 14 R, mohl by utáhnout ten náš barák,když do té podlahovky není potřeba tak horká voda ? A co nejlíp-stacionár,závěsný,nebo je to jedno,i když více by se mi hodil ten závěsný....předpokládám,že i když je to turbo,může být odtah spalin do komína,tak jak je tomu u stávajícího plyn kotle ?