Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak otevřít dveře bez klíče?

Zdravim, chtěl bych se zeptat, jestli nějak jde odemknout zámek u dveří, když jsem ztratil klíč. Je to na takovej ten primitivní klíč (viz foto). Máme ve sklepě dveře do garáže a skoro vůbec je nepoužíváme, minule jsem ale chtěl ze sklepa něco dát do garáže a klíč jsem nikde nenašel ani po delším pátrání:-| Dá se to otevřít třeba drátem nebo tak? Jde to třeba odvrtat?

Přes 20 000 krásných inspirací od českých architektů a designérů (inzerce) (reklama)

Ještě bych se doplnil. Zkuste dveře otevřít šperhákem, dveře vysadit a podívat se na spodek dveří, jestli tam v drážce není zaražený náhradní klíč. Pamatuji, to jsem si ještě hrál na horníka v uhláku, že naši předkové byli jednak přemýšliví, druhak to nebyli žádní škrti a ke dveřím se dodávaly klíče dva, vložené právě do té vyfrézované drážky ze spodku dveří. Jeden klíč se vyndal hned a druhý tam velmi velmi často zůstával.

Pokud nepomůže šperhák - u nás máme zámečnickou pohotovost, třeba když si někdo zabouchne dveře s klíčem uvnitř v zámku a s koulí zvenku, tak si ten zámečník s tím poradí (už dvakrát vyzkoušeno:-( akorát se nesmí nikdo dívat, jak to dělá a cena není nijak závratná. Nemáte u vás taky něco podobného?

Vezmi plochý šroubovák o šířce asi 4mm, jakýkoliv klíč z domu, od podobných dveří (s obyčejnýmmezipokojovým zámkem), a:

1) šroubovákem rozehni plíšky v zámku, které brání v zasunutí klíče od jiných dveří
2) zasuň klíč od jiných dveří a normálně zámek odemkni

Takto můžeš upravit všechny zákmy,které chceš odemykat všemi klíči,které máš :-).
Návrat:
1) demontovat zámek ze dveří (po odmontování kliky)
2) rozebrat zámek na dvě poloviny - pozor na systém, pro opětovné složení(!)
3) vyrovnej lehkým poklepem kladívka na pevné podložce, plech do původního tvaru
4) sestav zámek a namontuj do dveří
:-)

MIREKTATRA: tak to jsem ještě neviděl. Taky by mohl vzít krumpáč, rozkopnout to, motorovkou vyříznout zámek, bruskou celé rozbrousit a další půlrok to slepovat vteřiňákem.
Afroman: nic v zámku neohýbej. vem jakýkoli drát, ohni do Z. jeden ohyb na délku jazýčku klíče podle klíčové dirky a druhý kousek dál, abys mohl zabrat. Funkce jako na obrázcích od sHpy00na. Pak musíš nahmatat správnou mezeru mezi vnitřními plíšky, ale není to nic složitýho.

Tak se pojď podívat k nám. Do místností, kde je zámek pouze pro parádu a návštěvy to mám udělané po ztrátě klíče taky tak. Je to levné a lepší než každého proškolovat na šperháky. To víš, každé návštěvě v pokoji pro hosty se veseleji šoustá, když ví, že je nikdo nepřekvapí.;-)

Ládíku, tak jsi toho ještě málo viděl, no. :-) Ale nic si z toho nedělej, takhle to upravuje kde kdo, kdo chce zamykat dveře ne,jako trezor, ale pouze proti nedopatření. Dveře se stejnými zámky v Horním Bachu nekoupíš a výměna nových za nové je dost nesmyslná... :-)

Ve FABu? Tam dělají Fabie? Jo, to je solidní firma :-). A nejsou už ABLOY? Né, fakt, firmy jako FAB, PRIM, MEOPTA, ADAST... považuji za rodinné stříbro národa, bez ohledu, kterému státu ho naše vlády darovali za 30 stříbrných... Vážím si šikovných a přemýšlivých lidí, kteří tvoří tradici :i:. Dnešní vykradači internetu, kteří nic svého nikdy nevyprojektují, neznají pořekadlo, že "složitě to umí vymyslet jen blbec..." :-/.

Jedná se o takzvaný tvarový klíč. Ochrana zámku je pouze ve tvaru plechu a klíče. K otevření stačí demontovat kování a otočit jej na stranu a pak šroubovákem ohnout tvar klíčové dírky (zrušit existující tvar) a pak jde zámek otevřít kterýmkoliv klíčem.

PÁN JE SAMÁ LEGRACE,TAK REAGUJI PO NĚKOLIKA LETECH.Opravdu nevím,proč deformovat otvor pro klíč a potom ho případně pracně opravovat.Tento klíč,jak už bylo napsáno, lze koupit podle tvaru(nakreslit)v dobrém obchodě.Jinak šperhák z již uvedené foto vyrobím za deset minut a odemknu za deset vteřin.Při nákupu pozor,jsou dva průměry dříku,tyčky klíče.
,

Čau mám problém je mi 15 a matka my stále zamyká pokoj s počítačem nevíte jak bych ho mohl odemčít a pak zase zamčít bez klíče p

r

osím když tak krok po kroku je to podobný zámek jak ukázal afroman