Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odstranění lepenky ze součástek

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jak se sundavají nové součástky např. rezistory, kondenzátory z toho papírového pásu/ proužku přelepenýho papírovou lepenkou? Když součástku vytáhnu, je celá ulepená nebo má zohýbané nožičky a nebo když jí ustřihnu štípačkama, tak se tim zkrátěj nožičky..Když se snažim papírovou lepenku odlepit, tak to většinou nejde a trhá se. Nedělá se to třeba nad párou? Nebo to řešim jen já? :-) Díky moc za odpověď, zdraví Petr

Moderní osazovací stroje SMT mají osazovací rychlost až 80 tisíc součástek za hodinu. Jo to je fofr, že to ani nevidíš. Nevycházím z údivu nad tou přesností při té rychlosti, nejen při osazování, ale i nad rychlostí pohybu ramene a jeho zrychlením a zastavením, ten pohon musí mít obrovskou sílu, protože ta osazovací hlava a rameno jsou docela těžký.