Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Prosím o pomoc s odpadem dřezu

Bydlím v podnájmu ve starém kamenném domě,a již delší dobu mě zlobí odpad dřezu.Sifon mám nový.Mám pocit,že odpad nikde není ucpaný,protože jsem zkoušel přes hadici přímo do odpadní trubky co je na zdi napouštět vodu a ta normálně odtéká bez problému.Zkoušel jsem i různé kyseliny a odpadní péro.Samostatně sifon je také funkční.Ale jak vše zapojím,odpad nefunguje.Ostatní odpady fungují normálně(koupelna-vana,umyvadlo a záchod).Setkal se někdo s podobným problémem.Děkuji

Přes 1 500 kuchyňský dřezů na jednom místě od českých ověřených obchodů (inzerce) (reklama)

Špatně si rozumíme,nepoužívám dva sifony.V tuto dobu mám namontovaný klasický sifon,ale zkoušel jsem taky pouze flexi-výsledek je stejný.Když namontuji jenom flexi a bez vytvoření pachové zátky "U" voda z dřezu odteče,ale jak vytvořím "U",voda odtéká pomalu skoro vůbec.To "U" jsem zkoušel různě protahovat nebo zkracovat a výsledek je stejný

Od dřezu po trubku ve zdi je vše nové a čisté.Co se týče trubky ve zdi až po hlavní větev odpadu,by mělo být průchozí,protože jak jsem psal dříve,když do této větve napouštím vodu,normálně bez problému voda odtéká.

mě to připadá jako kdyby tomu chybělo odvětrání, tedy přisátí vzdychu když je tam sifon, ale když je to na jednu stupačku??tak teda nevím.....zkoušel jsi to vše vypouštět najednou, někdy?
no ještě mne napadá,jestli je to od dřezu, kam se leje kde co, tak to jsem měl jednou ucpaný logrem z kafe tak, že to neteklo vůbec, rozežral to až louh asi po půl hodině co tam stál....

Je to starý kamenný dům o třech bytových jednotkách,ale každý byt má svůj odvod do jímky ,není to nijak propojený.Já mám byt v přízemí.Mě je to taky záhadný a lámu si s tím hlavu delší dobu a pořád jsem si věřil,že to vyřeším.Ale jestli se mě někdo bude chtít zeptat jak je ten odpad odvětrávaný,tak to nevím a asi v tom bude ten problém.Ale proč ostatní odpady fungují bez problému?

každá stupačka odpadu má mít vyvedeno odvětrání nad střechu...proč to nejde? No ono to může být zaústěnov různých výškách a mezi tím by mohl být špunt...a jak jsem už psal, WC si přisaje, vana taky přepadem, umybadlo také přepadem, ale jestli má dřez přepad nevím...

Tento problém byl u syna, který si koupil také byt ve starší zástavbě (r.1953), odpad z kuchyně odtékal dobře, ale z vany a umyvadla z koupelny špatně a jelikož umyvadlo bylo výše tak se to tlačilo i do vany. Zjistil jsem tam ještě jeden sifon a ten byl zanesen pískem a bordelem, tlakem hadicí s vodou jsem to vyplavil a bylo po problému. Myslím si, že ve staré zástavbě ještě na odpady dávaly také sifony (tento je litinovy), aby zamezily dalšímu nežádoucímu zápachu. Zkus se podívat ještě na společný odvod jestli to také nemáš zabudované.

Já bych vyzkoušel následující: mezi vrapovou hadici a zaústění do kachliček dle obr. 747_100_8516.jpg bych vložil T kus otočený směrem nahoru a na jeho vrchní část bych nasunul nějakou hadici příslušného průměru, ale vyšší, než je přepad z umývadla. Tím bych zajistil provizorní odvzdušnění odpadu. Pokud by se situace zlepšila, musel bys najít vhodné místo, kde podobné odvětrání v odpadovém systém vytvořit.

Zkoušel jsem různé varianty se sifonem prodloužení nebo zkrácení,zkoušel jsem i různé varianty s flexi trubkou jako co nejkratší "U",nebo delší.Nemá to žádný efekt ani náznak zlepšení.Ale vyzkouším variantu s tím T kusem co navrhoval beri49.I když jsem už něco podobného zkoušel,ale použil jsem moc malou hadičku,takže to nemělo žádný efekt.

pokud si dobře přečtete úvodní příspěvek,tak je tam napsáno "již delší dobu mě zlobí" ne poslední dobou a je tam i zmínka o napouštění vody do odpadní trubky co je ve zdi ,ale to nevadí.I tak jsem to znovu rozebral a přímo do otvoru ve zdi jsem nasypal větší množství krtka (asi 1/3 té půl litrové láhve) nechal jsem 1hodinu působit,pak jsem to propláchl horkou vodou,voda bez problému odtékala aniž by se vracela zpět.Vše zapojím zpátky a nic.Voda se drží v dřezu a nic.Jinak zkrácení vnitřní trubky v sifonu ,taky bez náznaku zlepšení.Tak nevím.Ještě pak zkusím to téčko,tak dám vědět.

Musím také trochu přispět do mlýnice. Již jsem tady psal o problému u syna, který se vyřešil tak jak je popsáno. Zaráží mě, ale fakt jak zde někteří popírají fyzikální zákony. Malý příklad, když někdo stáčí pomocí hadičky dejme tomu víno z demižonu tak si ji napustí a vždy má nádobu, kterou plní pod úrovní hladiny v demižonu. Když se mu do toho dostane vzduch tak se sloupec přeruší a přestane to téci. Stejný princip je i u každého odtoku, jakmile se přisaje vzduch tak se odtok přeruší, tudíž voda je véééélmi málo stlačitelná naopak vzduch je stlačitelný, ale i snadno roztažitelný. Názor, že si to nepřissává vzduch, aby to odtékalo považuji za omyl. Proto váha kapaliny, která odtéka tudíž "vytahuje" další kapalinu.

no tak dobře, to že voda odtékající táhne s sebou dlaší vodu je pravda. co takhle zkusit dát do odpadu tenkou trubku nebo hadičku když to neodtéká, co se asi stane? přestane to odtékat? myslím že ne, neb každá stupačka je odvětrána. Kdyby nebyla vznikl by podtlak a neteklo by to taky...takže zkusit po vytažení ucpávky džezu mu vnutit přisávání...je to divné ale ať je to jak chce, neteče to a to je problém...no a napadá mne ještě jedna věc....zvy to odtékalo, neměla by se stupačka přehltit, jinak ta voda udělá špunt a nepotečeto, tedy není odpad s větším průměrem než stupačka?

Paule, trochu Vám to nevychází, říká Vám něco hydraulika kapalin a atmosféricky tlak? Při zahlcení stupačky níže položené partaje mají móóóć hezký zážitek. Při vložení slabší trubičky bych já osobně do ní pustil vodu a dřez by byl v mžiku prázdný, víte na jakém principu fungují požární injektory. Nebo stříkací pistole na barvu? Jak je možné, že vzduch barvu vytáhne? Já Vám to povím - funguje to na principu "Lavalovy dýzy"

Dobrý den,
měl jsem podobný problém, když jsem použil flex. sifon a udělal na něm smyčku, tak dřez (měl přepad proti přetečení dřezu) odtékal špatně, pokud jsem smyčku narovnal, tak vše teklo normálně.
Poslední provedený pokus, který jsem udělal byl ten, že jsem skrz dřezové „sítko“ strčil to sifonu hadičku o průměru cca 6 mm, tak aby prošla až za smyčku a čouhala nad hladinu vody ve dřezu.
V tento moment začala voda opět odtékat. To mě utvrdilo, že se při větším množství odtékající vody se potrubí asi zahltí a nestíhá přisávat vzduch a špatně odtéká. Následně jsem to pořešil vřazením pachové zátky (např.: http://www.vodotop.com/privzdusnovaci-ventil-d-40- mm-6011-p-95.html ) vložené mezi sifon a odtok ve zdi do T kusu, jak už tady někdo psal. Přeji mnoho úspěchů.

jen tak mimochodem, to Vámi proklamované odvzdušnění má ovar do sifonu vřazené a je to vlastně odkapová plocha na dřezu. Jsou to novinky, které jsou nyní na dřezech zaváděny, ovšem tyto principy jsou již dávno na umyvadlech a ve vanách, jako pojistka když uživatel zapomene na vodu a vzdálí se, aby se mu byt nevytopil

Tak jsem vyzkoušel návrh s kusem "T" a funguje to.Na téčko jsem nasadil flexi hadici a zakončil volným víčkem,aby mi sem nešel smrad z odpadu no uvidím jak se to bude dál vyvíjet.Ještě jsem vyzkoušel na to téčko místo té hadice vámi doporučovaný přivzdušňovací ventil - nefungovalo to,jelikož tento ventil má opačnou funkci než jsem potřeboval.Tento ventil funguje pokud se v odpadním systému vytvoří podtlak,ale já jsem měl asi opačný problém,mírný přetlak.Jinak všem děkuji za snahu s řešením tohoto problému a přeji hodně štěstí a zdravý v novém roce