Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odkup pozemků od LČR.

Zdravím, chci požádat Lesy české republiky o odkup cca 50 metrů čtverečných pozemku navazujících na můj. Pokud to někdo absolvoval, tak mi napište na co se mám připravit, případně jak se pohybuje cena. Prý nedělají velké potíže, jen to tlačí k pronájmu.

Lesy potíže nedělají, většinou to prodají bez problémů. Horší jsou myslivci. Jestli to patří k nějaké honitbě, jakože les určitě, nesmíš to oplotit, nesmíš tam prakticky nic, zato oni tam smějí courat kdy se jim zlíbí a postavit tam třeba posed a krmítko pro jeleny a zastřelit ti psa 3-[.

Ahoj, to znamená, že bych pak musel zažádat o změnu z lesa na třeba zahradu. Jde mi o to, že navazující pozemek je stráň a budu tam muset vybudovat nějakou opěrnou zeď a drenáž. Myslivců se nebojím, tohle je v podstatě poloostrov u řeky, který je z druhé strany stráně uzavřen komunikací a navazujícím lomem.
A pokud mi někdo sáhne na mého obranáře bišonka, tak nebude mít co honit !!! :-D

Dobrý den, tento můj starý dotaz jsem vytáhl jen pro doplnění a trochu varování.
LČR nemají zájem na jakémkoliv prodeji pozemků, byl mi ukázán příkaz z ministerstva na zákaz veškerých prodejů. Týká se to i pozemků pod nemovitostmi v podstatě bez vyjímek. Takže když uvidíte v nabídce realitek prohlášení o bezproblémovém odkupu pozemků pod nebo okolo nemovitostí, tak s tím nepočítejte.
Změnu zatím úředníci neočekávají.

:-) jo vím o co jde, ale bohužel to vypadá, že vlastníkem 60 m2 nebudu :-)
Ještě to budu zkoušet, musím nechat zaměřit chatu a nechat vypracovat geometrický plán,zaměřit pozemek který chci, nechat ho oddělit na katastru s povolením revíru, nechat vypracovat posudek od revírníka na využití pozemku,zajistit povolení krajkého ředitele o zahájení řízení,nechat ORČ změnit les na jinou plochu, zajistit dohledání vlastnických práv,budou vypracovány 3 (!!!) znalecké posudky na cenu a pak možná, když bude dobrá konstalace mohu doufat v pronájem a nebo odprodej za nejvyšší znaleckou cenu. A samozřejmě to celé financovat.
Jdu na to, někdy jsem neuvěřitelně paličatý. :-)

Po přečtení se mi hned vybavila pořekadla "lítá tady jak hadr na holi", "stokrát nic umořilo vola/osla".
Jaký si od toho slibuješ praktický přínos, když to dotáhneš do úspěšného konce?
Tak jak to popisuješ, je to adrenalinová disciplína pro vytrvalce s manažerským talentem. :-D
Já to totiž nevidím ani jako moc dobrou investici. Snad jen kdybych k tomu místu měl nějaký citový vztah, chtěl možnost rekreace ve svém zachovat pro další generace.

jj, to máš pravdu, praktický přínos je diskutabilní, ale asi ho dokážu zdůvodnit.
Vím, že nový občanský zákoník bude v podstatě kopírovat vlastnické vstahy k pozemku, jako k majetku na něm postaveném. To znamená, čí je pozemek, toho je stavba, tím se konečně napraví zhovadilosti za X let zpět. A bude co napravovat a řešit.
Další věc, pokud pozemek a stavba není ještě v digital podobě nac katastru, není jasné, jestli platí katastrální mapa. Dříve do ní zapisoval kdejaký superman a dnes v době GPS se vlastníci nestačí divit, jejich garáž přesahuje o 2-3 metry k sousedovi, obec nárokuje chodník na zahrádce nebo případně naopak.
Zatím to lidé neřeší, protože nejsou informováni (teprve nynější vláda do toho rejpe, holt brzo po 21 letech) , já bych rád na už svoje stará kolena měl jistotu. A za pár let s čistým štítem předal dál. Místo je to nádherné.

no pane pokud se vám ten odkup podaří klobouk dolů.z vlastních zkušeností vím že výměna pozemků (les za louku)kterou jsem absolvoval trvala asi rok.a stálo to bokem taky nějakou kačku -nemalou

Výměna neprojde, stát se momentálně nesmí zbavovat lesní půdy. Jdu cestou převodu na jinou plochu a jsem tak na 10 - 11 stupni ze 16 :-), byl jsem už asi na 12, ale srazili mne zpět na 8 :-). Vše musím vyřizovat já, lesy to v postatě mají zakázané.
Souběžně jednám s pozemkovým fondem o podobné věci, to je jiná káva, pohoda.