Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Autobaterie se pořád vybíjí

Fabia 1.4 MPi, rok 2000. Otec měl relativně novou baterii,
na začátku letošní zimy nemohl nastartovat, až po nabití.
Pak třeba po týdnu zase nic, akorát to zachrchlalo.
V servisu mu řekli, že baterka se dá nabít, ale kapacita je v prdeli.
Koupil novou, za 3 dny chtěl vyjet a úplně to samé.
Auto má v zateplené garáži i v největší kose je teplota 8-10°C.
To je ta pakárna. Včera v autorizovaném servisu auto testovali 4 hod,
alternátor OK, všechno OK, nic neodebírá proud, nic se nemůže stát.
Akorát rozumně poznamenali, že může ničit baterii jedna blbá žárovka,
ovšem kde ji najít? Strýk měl kdysi stejný problém,
nějak mu nedoléhal kufr a ta malá žárovka se postarala o ostatní.

Měli jste podobný problém a jak jste ho vyřešili?

Měl jsem stejný problém, baterka půl roku nová, dělala to samý.
Vyřešil jsem to tím, že jsem koupil další (ale už ne v obchoďáku, ale v mototechně u borca kterýho znám, funguje už 3 roky). Tu z obchodáku jsem jim chtěl jet omlátit o hlavu, no neměl jsem cestu, takže jsem pak vychladl.

Zkus baterii po dojezdu odpojit, dobít a nechat tejden stát. Když bude opět prázdná, je k ničemu. Podívej se na datum výroby aku, někteří prodejci ji mají na skladě i několik let. Také vem ampérmetr a přeměř odběr auta. Pozoruju, že ten servis není zas tak kvalitní, jak se tváří. Jak můžou říci, že to možná dělá nějaká žárovička? To neměřili odběr? Nebo něco naměřili (a nevěděli co)? Tak proč neurčili vytažením pojistek obvod, kde je ten velký odběr? Nojo, čemu se v tomhle státě divím.

Rce ahoj, právě vtip je v tom, že nikdy předtím nebyly
vůbec žádné potíže a včil nová baterka nefunguje.
Mám dojem, že značkový servis (ÚAN Ostrava) se nepochlapil.
Údajně měřili všechno možné a nic nezjistili.
No nic, asi za 3 hodiny otěcko bude muset vyjet.

Teď je to problém. Auto je samá elektronika která si může dělat, co chce a BFU nemá šanci se o tom něco dozvědět - například já jsem si všimnul, že mi svítí v kufru světlo i když zabouchnu víko. Pak mi někdo řekl, že i v kufru je zpožděné zhasínání (v příčurce jsem na nějaké upozornění nenarazil). A úplné odpojení baterky asi pro tu elektroniku není to pravé ořechové.
Tak snad nejlíp by bylo v garáži zapojit nějaký registrační přístroj, jestli si ta elektronika čas od času neusmyslí, že si něco zapne. Není tam nějaké kurvítko co se aktivuje po ujetí učitého počtu kilometrů? :-):-(

Kontrolu baterie si uděláš snadno sám.Potřebuješ jen ampérmetr.(avomet).
Při vypnutém klíčku ho zapojíš mezi odpojený plus a plus baterie.Pokud zjistíš jakoukoliv měřitelnou hodnotu,budeš teprve zjišťovat příčinu.Pokud ti to neukáže nic,tak uděláš to,co ti tu kolega radí,nabiješ baterku a necháš ji týden stát.Baterie většinou vydrží tvrdý provoz aspoň tři roky.Ale stejně vyžaduje občas vyjmout z auta a dobít doma.
JABRAKA

Souhlas. Základem je změřit klidový odběr - tedy to, jestli něco "žere proud" z baterie, pokud není klíček v zapalování. Může to dělat skutečně nějaké světélko, či třeba jen dveřní spínač zkratovaný na kostru. Každopádně by na to v servisu měli přijít.

"jakoukoliv meritelnou hodnotu" je blbost. Dnesni auto proste neco zere furt.
1) pripichnu ampermetr zapnutej na rozsah v radu amperu - kdyby neco. To uz je fakt pruser, obykle nejaka velka zarovka, zaseklej motorek steracu a tak.
2) prepnu meridlo na mA. Klidovy odber by meli byt jednotky az nekolik malo desitek mA(max cca 30mA) To je v poradku - radio, hodiny, pamet ridici jednotky etc. neco bere.
(3) dohledat chybu vytahovanim pojistek ci mnou popsanym forichtungem. Tim to de rychlejc, protoze ho ma clovek po ruce)

Kolega měl podobný problém, baterka vždy po 2 - 3 dnech totálně kaput. Měl to asi ve třech servisech, nakonec se zjistilo, že viníkem je nějaký zkrat ve vypínači vyhřívání zadního skla, takže ten odporový drátek topil nonstop.

Nechtěné vybíjení by se dalo vyřešit například odpojovačem baterií, ovšem tím se zase vyřadí z činnosti alarm, tedy pokud ho vozidlo má... holt něco za něco;-)

Nám se u felicie 1.3 LXi 1999 taky furt vybíjela baterka, v servisu nám řekli že se s tím musí každý týden jezdit aby se baterka dobila, jenže s tím někdy nejedeme třeba měsíc a za tu dobu byla baterka vždycky v hajzlu. Netuším co může tu baterku tak žrát. Vyřešili jsme to tak, že tam brácha dal vypínač baterky a je klid. Vydrží to klidně přes zimu bez nabití (v garáži).
Jediný co mě štve je to že jsou vždycky vynulovaný hodiny:-D

Toto se řešilo také na fabii.Problém byl v pozičních světlech umístěných ve spodní části dveří.Po zavření dveří světla nezhasla a vesele vybíjela.Ani ve tmě totiž nic vidět není.Jestli je máte ve výbavě,tak si je zkontrolujte.A ještě jeden tip,bylo to u felicie.Tam docházelo k vybíjení přes starter(proražená kotva nebo cosi,nebylo mi přesně vysvětleno),ale po opravě starteru bylo vše OK.