Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha v dětském pokji.

Dobrý den.
Chceme položit v dětském pokoji koberec.Je tam betonova zem.Neni podsklepena.Je vhodne dát OSB desky?Jednu vrstvu nebo dvě slabší?Můžu se zvednout o 20mm.Spoje lepit?Pod koberec mirelon nebo pod OSB desky?
Děkuji za vaše odpovědi.

Miro,
Koberec můžeš položit přímo na ten beton.Nevím,jaká je sklatba podlahy,(tepelná a hydroizolace.Možná by neškodilo pod kobercem jen natřít tekutou hydroizolací,aby se zamezilo vlhnutí koberce odspodu.Nekupuj laciné tenké belgičáky,ale raději přidej a kup silnější zátěžový koberec.Ocení to i děti,nevlní se a nemusí tedy se přilepovat.Kup o kousek víc,a nařezej kolem dokola pruhy asi 7 cm široké,které nalepíš kolem jako lišty na stěnu.Koberci nechej okolo stěn půl cm vůli,aby si měl možnost lehnout.Podklad nedávej,pokud by byl beton moc hrbatý,tak jedině Rigidur desky,ty se slepí k sobě PUR lepidlem.Současně jsou i trochu tepelná izolace.Cenově jsou jako OSB.
JABRAKA