Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uvažuji že bych si založil firmu zabívajicí se výrobou pružin a tvarování drátu

Dobrý den
Uvažuji že bych si založil firmu zabívajicí se výrobou pružin a tvarování drátu. Jetu někdo kdo řídí nějakou vlastní firmu? Potřeboval bych pár rad, co to všechno obnáší jak bych měl začit.Díval jsem se na internetu ale nic užitečnýho jsem nenašel (asi neumím moc dobře hledat:-( )
Děkuji
Změna předmětu, původně: Podnikání
Odstraněna nesmyslná anketa s otázkou "Prospěje nebo zničí" (Kurt)

Pár rad? ::)
Jestli myslíš, že bys potřeboval pár rad, (nic ve zlém) raději se do toho ani nepouštěj. Jen diskuze nad účtem a daněmi (podnikat jako FO nebo SRO, plátce DPH, zaměstnanci,...) by zabralo spoustu hodin (a po jejich absolvování tě akorát bude pekelně bolet hlava) :-)

A v prvé řadě, měl bys mít (aspoň v hlavě) zpracován jakýsi byznysplán a mít vyřešeno jeho financování.

Otázka života smrti firmy je odbyt. Neni zákazka, není firma, koniec.

Zvyšku sa hovorí rozpočet, príjmy - výdaje. Toto rozbiješ na drobné:

úvery, leasing, poistenie, dane, odvody, materiál, prenájom, energie, mzdy, služby

faktúry, čakanie na platby, platby po dobe splatnosti, nedobytné pohladávky, vymáhanie pohladávok, súdne spory

Ako vidíš na jednej strane výdavkov rúznych kopec a príjem máš len za výrobky ktorú MUSÍŠ vyrobiť a dodať v termínoch, kvalite, množstve ale nemáš záruku že za ne dostaneš aj peniaze na účet.

Co to všetko obnáši ? Navštív banku a pokús sa rokovať o úvere a referent/ka ta hned prekukne kolko o tom vieš. Bude ti veriť, niečo ti dajú ak máš čím ručiť, ak nie, si na suchu a len vlastné zdroje, no s tými strojársku firmu rozbehneš ťažko. Ibaže máš velmi dobrého kamaráta-zákazníka co ti bude garantovať finančne rozumný odbyt po relevantnú dobu, teda aspoň kým splatíš leasing za stroje, existovať sa dá aj v prenajatých priestoroch.

Byt tebou nezakladam nic s takymto pristupom.
Dobry podnikatelsky plan je zaklad, rozbor a analyza trhu, perspektiva rozvoja, nakladova analyza, bod zvratu, marketing...bla bla bla. Pokial si chces zalozit firmu, ze idem to skusit len tak, tak na 95% skoncis uz do roka v krachu.
Statisticke je dokazane aj tak, ze 4 z 5 firiem do par rokov skoncia, takze svojou nepripravou ten pomer len zvacsis.

Tak to budes mat dost tazke, pretoze takychto firiem je uz jak nasr...... Zvlast si to neviem predstavit ak nemas ziadne strojarske vzdelanie ani ziadne skusenosti. Jo ja viem videl si tie videa na youtube ako ich to tam pekne tie masinky sulaju a tak si uvazoval ze dajaku kupis a budes sulat aj ty, ake jednoduche ze. Ale realita je dost ina.

So všetkým, čo Ti napísali kolegovia, sa dá len súhlasiť. Okrem toho sa priprav na dlhotrvajúci, v podstate nikdy nekončiaci zákopový boj. Zároveň sa priprav na to, že z pozície majiteľa/riaditeľa malej firmy (nijako Ťa nepodceňujem, každá firma je najprv malá) v podstate nebudeš mať žiadny voľný čas, a to hovorím aj o víkendoch. Priprav sa tiež na extrémne stresové situácie, do ktorých sa ako výrobná firma takmer s istotou, hoci aj nie z vlastnej viny, dostaneš.
Na druhej strane, všeobecne vzaté, mnoho ľudí Ti potvrdí, že to stojí za to. Či už hľadiska osobného uspokojenia a niekedy dokonca aj finančne :-)
Akékoľvek "varovania" však neber ako negatívne stanoviská. Ak to chceš, choď do toho a nech sa Ti darí.

jsem strojař a nějakých 3-4 roky od vyučení pracuji v pružinárně tak už nějaý ty dovednosti mám. Jak o tom tak víc přemýšlím tak polovina mě ani nenapadla že by to mohlo být tak šložitý,no nic asy budu pěkněpořád pracovat kdo ví možá se dostanu výš.diky všem za rady

Nu kdo chce kam,pomozme mu tam.V první řadě potřebuješ na to podnikání prostory.A to jednak na vlastní technologie,tak i administrativu.Předem je vyloučeno prostory si pronajmout,to bys byl jen prostředník,který svou tvrdou prací krmí vydřiducha-nájemce.
Pak bych se rozhodnul o sortimentu,který je výhodný na trhu - tedy průzkum trhu.
Nakonec je potřeba mít zajištěn odbyt,a proto bych se zaměřil na nedostatky v zásobování určitého artiklu.A na ten si pořídit technologii a zařízení.Problémy budou postupně vznikat a bude je potřeba řešit.Také je dobré mít zpracován konkrétní projekt celého záměru pro úvěr v bance,bez něj se určitě neobejdeš.
JABRAKA

Jestli děláš v prosperující firmě pružiny, zapomeň, že bys je dělal sám. Tak chytrý by byl každý. Odbyt plně pokryje firma zaměstnavatele a s tebou - jako někým naprosto neznámým pro odběratele, nebude nikdo obchodovat. Nehledě na to, že je to silně nemorální. Tečka.

Myslím si že se tady někdo nezeptal,kde se tento nápad zrodil?Nejblíže byl snad RCE.Podívejte základ jsou v první řadě nějaké kontakty které rozjedou vaší budoucí firmu.Určitě dobrá učetní.Schopnost levně nakoupyt produkt ke spracování.A samozřejmě prostory + stoje nejlépe vše své.Jinak bych v tom neviděl problém.

O tom to je. Přetáhnout zákazníky do své nové firmy, za pár měsiců dřiny, pracovního nasazení 24/7, starání se o daně, podřízené, zákazníky a marketing perspektivní firmu prodat naivnímu podřízenýmu, kterýmu se pomůže s "dobrým" úvěrem. Nastoupit zpátky do polozkrachovalé firmy jako manažer, opět přetáhnout zákazníky ze své bývalé firmy a v klidu se o nic nestarat. Ano, nemorální to je.