Zateplení střechy minerální vatou
Dobrý den,
letos jsme se konečně po letech snů pustili do nové střechy. Střecha stojí a my bychom si chtěli zařídit podkroví. Samozřejmě jako první je na řadě zateplení střechy. Po zkušenostech s firmami, které si říkají nehorázné peníze za každou hloupost jsme se rozhodli, že si vše uděláme sami. A nyní už k dotazům:
1) Koupili jsme dostatečný počet balíků ISOVER 12cm s tím, že je dáme na sebe, aby byla izolace 24cm tlustá. Nyní ovšem zjišťujeme, že těch 24cm příšerně zmenší už tak malý prostor. 12cm je akorát. Myslíte, že to bude stačit? Navíc přesně nevíme, jak potom natlouct latě na krokve, aby se do toho dala umístit ta druhá vrstva.
2) Střecha je nová a je pod ní taková ta černá paropropustná folie. Může se dát minerální vata přímo na to, nebo je nutné mezi střechu s touto folií ještě něco dát? Chtěli bychom za každou cenu zabránit tomu, aby nám v podkroví vznikaly tepelné mosty a následně plísně, protože podkroví bude obývat alergik
Předem vám všem moc děkuji za odpovědi. Celá rodina jsme ve stavebnických pracech laici a budeme vděčni za každou radu.
Olga
Nu a přesně za to chtějí firmy ty nehorázné peníze , bez urážky, ale pokud se do toho chcete pustit s vašimi vědomostmi a požadavky, tak raději začněte šetřit.
Zateplení střechy je věc dlouhodobého charakteru, kdy každá chyba má fatální následky. 12 cm je v podstatě k ničemu, odvětrání a paro-propustno- těsno zábrany mají svá pravidla.
Pokud opravdu plánujete alergikovi bezpečný pobyt, tak nešetřete.
Morgana, 24cm je základ, níže je hloupost, výše je správné.
2) folii se může(musí) vata dotýkat, avšak nad foii musí být odvětrání,
pod trámem musí být alespoň 10 cm vaty.
jste laici, tak ať nedopadnete
http://milancukrar.papricka.cz/plisen-nad-izolaci/
http://milancukrar.papricka.cz/kondenzat-na-folii- a-plisen/
Přidávám se k radě předřečníka. Střecha je skoro to nejdůležitější a nesprávně provedená parotěsná zábrana a zateplení je opravdu problém. zatékání nebo kondenzace se neprojeví třeba hned, ale kondenzace vlhkosti třeba u trámů se může opravdu hodně prodražit.
Nechal bych to na firmě a přizval si raději ještě někoho, kdo by je honil a kontroloval. I firma na doporučení známých může udělat hodně blbostí a odfláknout co jde (vím o čem mluvím, letos jsme dodělali podkroví).
25 cm izolace poznáte nejen v zimě, ale hlavně v létě, kdy do střechy praží celý den slunce.
To je pravda ale když si člověk přibere firmu a ještě někoho který na ně bude dohlížet bude to ještě finančně zatíženější než normálně...Jinak pokud je pán zručný ale ty vědomosti nemá a má tolik času že to zvládne sám po případě s kamarády a najme si jednoho odborníka který jim bude říkat co a jak dělat.Částka bude podstatně levnější a odvedená práce kvalitnější proto že si to dělá člověk sám na svém....víme...Ale určitě né bez odborníka...
Pro informaci.Ta folie je t.zv.difuzní.Její úkol je,propustit případný vlhký vzduch až do provětrávací mezery pod krytinou,tam zkondenzovat a stéct dolů po folii.Folie nepropustí ani vodu zvenčí,aby se nedostala do izolace.Nesmí se jakkoliv poškodit,proto pozor při manipulaci s izolačním materiálem.Vzniklé poškození zalepit lepenkou.Rozhodni se mezi prostorem,nebo kvalitou,málo izolace by mohlo znamenat vlhnutí a později plísně.
JABRAKA