Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lakovani

lakovala jsem listy a po zaschnuti jsem zjistila, ze jsou na nich takove perlicky a nektera mista nejsou natrena vubec. Obrouseni rucne mi skoro vubec nejde. Muzete mi doporucit dobry zaruceny zpusob odstraneni laku a jeho nove natreni? Dekuji predem za kazdou radu.

odstraneni laku a jeho nove natreni

To snad není potřeba. Stačí obrousit ty perličky a dát další vrstvu.
Dají se koupit takové brusné houbičky, podobné jako na nádobí s různou hrubostí a ty dobře kopírují tvar předmětu.
Správný postup lakování je spíš o přebrušování čím dál jemnějším zrnem.
Jen tak pro ilustraci:
informace.html

Z čeho jsou lišty? Jaký lak jsi použila? Perlení jsem zaznamenal u vodou ředitelného laku , myslím se jemnoval Sportakryl, nebo podobně. Prudšími pohyby pěnil. Je třeba měkký štětec a lízat. Z dřevěné lišty nedoporučuji odstraňovat lak chemicky, dostane se do dřeva a později naleptává zevnítř. Jemný smirkový papír na kostku z polystyrenu a jezdit tam a zpátky. Na kovové lišty lze použít i smirek na vodu, ale dřít nasucho.Nalakovaná vrstva se přebrušuje pouze v případě, že má vady (ztečení laku, pomerančová kůra, u dřeva nedokonalé obroušení, pak ztvrdlé chlupy z dřeva jdou dobře obrousit a druhý nátěr je OK...). Je li obrobek připraven pod lak jak má být, nanáší se pouze vrstvy v intervalech uvedených výrobcem.

Jani,nekupuj smirkový papír,(černý),ale skelný(zelený,či červený).Vůbec nejlepší je brusná síťka,nezahlcuje se prachem a má mnohem větší výdrž.Nejlepší povrchová úprava dřeva je nátěr olejem se sikativy a vosky.Natírá se před položením a dva dny zasychá.nejlépe je použít lišty k plovoucím podlahám,zy mají povrchovou úpravu a lakovat se nemusí.

JABRAKA