Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem veterný mlyn

Dobrý deň chcel by som urobiť z dreva okrasný drevený mlyn a neviem ako na to,nemal by niekto nejaké plány.
Google a iné som skúšal nič som nenašiel a kupovať ho samozrejme nebudem chcem si ho vyrobiť ja sám.Chcem aby bol vysoký asi 200cm a pri vetre sa otáčala vrtuľa

Mlýn je od toho aby mlel, jinak stavíš jen větrník... Ale budiž. Nemam páru co je okrasný mlýn, znám jen skutečné... Možná by ti pro rozhodnutí pomohl server www.povetrnik.cz Je rozdíl jestli chceš stavět větrnou regulovatelnou turbínu typu třeba Halladay nebo lopatkový rotor holandského typu. Jinak jsou i další "točítka" třeba Savoniův nebo Darrierův rotor a další...

K čemu může sloužit? Tak na to bys měl znát odpověď předtím než něco děláš... Může něco čerpat u jezírka, vyrábět elektřinu - třeba noční osvětlení zahrady, můžeš tím třeba mlít kávu... ale to vše obnáší i další znalosti a hlavně precizní práci. Jinak mám za to, že by na to mělo být stavební povolení, protože takovej utrženej rotor co má v průměru metr už může při silnějším větru udělat pořádnou paseku...