Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vedení telého vzduchu.

Zdravím. Už jsem tady psal, koupil jsem si malou chatku . Vytápěná bude sporákem na dřevo v hlavní místnosti. Abych vytopil dobře i ložnici, napadlo mne nad sporákem u komínu udělat otvor na půdičku a zaizolovanou flexi hadicí s malým ventilátorkem vést teplý vzduch nad ložnici a tam opět otvorem přivádět do místnosti.
Bude to mít účinek ?

Něco podobného jsme měli nad krbovými kamny.Trychtýř a flexitroubu(Al).Docela to fungovalo,ale problém tu byl v tom,že kromě toho teplého vzduchu nad kamny se přisává i studený z okolí kamen.Musela by se udělat nad kamny skříň a horký vzduch odsávaný z ní by se pomalu nahrazoval tím studeným,ale v množství,které by se stačilo vyměňovat.
JABRAKA