Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhký roh v ložnici

Zdravím Všechny kutily a rádce .Potřeboval bych poradit ohledně vlhkého rohu v ložnici .Problém je v tom ,že když se trochu ochladí tak se mi v rohu ložnice udělá vlhký flek jako by tam zatékalo je to rodiny domek dvougenerační a tohle mi děla v druhém patře pod střechou.už jsem se díval přímo z půdy a nikde jsem problém neviděl nikde nezatéká ani z venku nic nejde vidět.dělá to jenom když je ochlazeno v zimnim období a to ani neprší a přes léto není nic a to může pršet i třeba týden.jo je to celkem maly pokoj a spíme tam 2 dospělí a jedno dítě nemůže to být tím že se tam tak hodně přez noc nadýchá (nesmějte se jen se ptám) a pak to vlhne .budu ted delat celou novou ložnici tak nechci aby se mi to po vymalování objevilo znovu .teď tedy otázka
1.co je příčinou toho vlhka a jak tomu zabránit
2 čím to natřít nebo ošetřit aby se to uz neukazalo

foto zde. ghdsc06103zj

1.co je příčinou toho vlhka a jak tomu zabránit

Myslím, že možnou příčinou je ochlazování venkovního rohu místnosti proudícím vzduchem a vysrážení vnitřní vlhkosti na studené stěně. /tohle mi děla v druhém patře pod střechou/ není vyloučeno, že je zde větší proudění vzduchu, než v nižší části domu./jak tomu zabránit/ ?? Větrání, popřípadě venkovní zateplení. Pokud je to ovšem tento problém.