Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhký roh v ložnici

Zdravím Všechny kutily a rádce .Potřeboval bych poradit ohledně vlhkého rohu v ložnici .Problém je v tom ,že když se trochu ochladí tak se mi v rohu ložnice udělá vlhký flek jako by tam zatékalo je to rodiny domek dvougenerační a tohle mi děla v druhém patře pod střechou.už jsem se díval přímo z půdy a nikde jsem problém neviděl nikde nezatéká ani z venku nic nejde vidět.dělá to jenom když je ochlazeno v zimnim období a to ani neprší a přes léto není nic a to může pršet i třeba týden.jo je to celkem maly pokoj a spíme tam 2 dospělí a jedno dítě nemůže to být tím že se tam tak hodně přez noc nadýchá (nesmějte se jen se ptám) a pak to vlhne .budu ted delat celou novou ložnici tak nechci aby se mi to po vymalování objevilo znovu .teď tedy otázka
1.co je příčinou toho vlhka a jak tomu zabránit
2 čím to natřít nebo ošetřit aby se to uz neukazalo

foto zde. ghdsc06103zj

Je tam tepelný most, proto se zde sráží páry. S tím vydýchaním je to holý fakt. Analogie je když si v tomto počasí sednu do auta. Okamžitě se přede mnou zamlží sklo od zadýchání. Nastaruju, pustím větrák > nastane cirkulace vzduchu a sklo se vyčistí. Podobné opatření vám pomůže ihned, tedy vlkou část stříknout savem proti plísní, postavit k němu ventilátor a ofoukávat, protože je to místo v koutě pod stropem kde vzduch moc necirkuluje a běžné větrání není příliš účinné. Tento postup ale nevyřeší podstatu problému, pouze zastaví, nebo jen oddálí důsledek - plíseň. Každopádně musíte odstranit tepelný most a čím dříve, tím lépe.

Dobrý den pane Cukrar,
mám podobný problém jako pán který založil příspěvek, zřejmě je navině materiál překladu. navíc soused napodzim provedl demolici domu který byl nalepen na náš a obnažil nám tak neizolovanou část domu
Píšete zateplit zvenku, je to možné udělat i v takovém počasí? myslím existuje lepidlo na polystyren, které se dá použít při mrazu?
A pokud se vlhkost tvoří v rozích u stropu, stačilo by provizorně přes zimu zateplit tuto část zvnějšku s nějakým přesahem nahoru a dolů?

Díky za radu

Běžné stavební lepidlo se doporučuje používat jen do +5°C, ale je možné použít nízkoexpanzní zimní pěnu se kterou lze pracovat až do -10°C.
Přez zimu postačí jakékoli provizorum které zabrání vlhnutí a následné plesnivění v místnosti. Na příští rok doporučuji naplánovat zateplení. Pochopitelně vnější.

Nedavno to ukazovali v telce, prisel pan s mericem teplot. Zjistil, kde je dira, vzal vrtacku navrtal to a vystriknul. To pry jde jen u mensich , vetsi veci se museji vyspravit, to sundavali omitku nasli velikou fugu, kterou vyzdili a bylo to. Znovu po omitnuti a vymalovani uz byla tepltota vsude skoro totozna.

Takový roh je v místě kde je nahromadění materiálu tzv. plné zdivo + nějaký nosník v něm.
Tu pomůže jedině
1. zkusit se na to dostat z druhé strany a zateplit to zvenčí.
2. vyškrabat, otlouct, přisekat zevnitř co se dá a nahodit termoizolační omítkou v síle nejmíň 5cm
3. nejlíp obojí 8-)

1 no z druhe strany je jen brizolit venku a je to roh tak nevim jak bych to delal z venku nevim jestli by pomohlo jenom to oblepit tabulemi polystyrenu
2 skrabat a otloukat starou omitku mam v planu protoze tam je trochu plisen tak abych to dostal pryc snad
a jeste tedy otazka jak to nejlepe zateplit z venku nejak rychle at to jeste muzu udelat letos ?

Letos jenom zevnitř.
Já bych si to zakreslil -body kde ještě je vlhko a kde ne a poměřil dotykový teploměrem -přesným !
Pak bych to osekal tam kde mám mapu a vyizoloval termoomítkou či pod.
Pak bych to zatáhnul a počkal až budou ty mrazy, co to bude dělat.
Jestliže to nepomůže pak se musí jít na to zvenčí.

Já už to doma dělal v obýváku, pomohl mi hledač kovů do 7 cm - našel jsem nosník z věnce
a zatmelil jsem to obalovaným PP. Lepidlo i maltu používám vlastní výroby.

Perfektní, akorát že teď to plesní zas v opačným rohu...:-)

Dobrý den ,
sleduji že v tom nejsem sám ... akorát u mě je to roh dolní v přízemí kde je podlahové topení.Hydroizolace je dvojitá , vlhko se objevuje až nad lištou plovoucí podlahy , což nechápu protože kdyby byla špatná hydroizolace tak je to odspodu :-|, takže savuju a suším horkým vzduchem .Nicméně netuším proč tomu tak je.
Venkovní zedˇ zateplena 12cm šedý polystyren , sokl 10 cm polystyren.Nemáte radu i na toto ?
Děkuji

zdravičko
Tak jsem pokročil a pustil se do práce ale nastal problem a ted nevim jak dal.zjistilo se totiz ze tam nejsou hurdisky ale desky tim padem tam asi nebude ani to ičko nebo neco a jeste jak jsem to cele obijel tak vlhka byla jenom omitka a pod ni super suche tak ted bych chtel na to nanest tu termo omitku pokud to myslim dobre ? jeste me napadlo zkusit sundat jednu desku a podivat se jestli tam neco neni(jako na pude protoze z druhe strany se tam nedostanu )v tom pripade by to vlhko mohlo delat tedy fakt s toho nadychani a proto se ptam nebylo by lepsi kdybych tam zevnitr treba dal eps a itong a udelal tak stenu a tim bych zrusil ten tepelny mustek myslite ze by to pomohlo nebo je to blbost ?jen se ptam tak me nekamenujte nejsem znaly :-/
foto zde :dsc06186l.jpg
dsc06185y.jpg
dsc06184q.jpg
dsc061830.jpg
dsc0618201.jpg

Zdravím, myslím, že bude na místě uvažovat o zateplení půdy-stropu ze strany půdy. Zkusila bych tedy vyčistit pro začátek část půdy, kde je vlhká zeď v místnosti, a položit na těsno izolační vatu a nebo EPS. Pokud to problém vyřeší a nepřesune se problém vlhka jinak, za lepšího počasí a s příznivými finančními okolnostmi bych zateplila zbytek? Ikdyž odborníci asi doporučí zateplit rovnou celou půdu :) ?!?

To Boboman:
Zateplení zevnitř může mít devastující účinek.Nalepením izolující vrstvy se ještě více ochladí stěna za izolací a posune se rosný bod více do místnosti.Sice nebude vidět ten flek,ale plíseň se bude rozvíjet za izolací ve zdi.
Pokud jsou tam hurdisky,musí být zakotveny v nosném profilu.A ten zase ve věnci kolem obvodové zdi.Ten roh je jen vrchol ledovce.Teď v zimě už se s tím moc nedá udělat.Jen víc topit a plochu vysušit.Že to bude něco stát,je nabíledni.
JABRAKA

1.co je příčinou toho vlhka a jak tomu zabránit

Myslím, že možnou příčinou je ochlazování venkovního rohu místnosti proudícím vzduchem a vysrážení vnitřní vlhkosti na studené stěně. /tohle mi děla v druhém patře pod střechou/ není vyloučeno, že je zde větší proudění vzduchu, než v nižší části domu./jak tomu zabránit/ ?? Větrání, popřípadě venkovní zateplení. Pokud je to ovšem tento problém.