Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplování našpricovaného zdiva

Dobrý den,
chtěl bych zateplovat fasádu rodinného domu polystyrenem. Avšak stávající zeď není rovná. Zdivo je "našpricované" a poměrně hrbolaté.
A tak by mě zajímalo, zdali je možné na to rovnou přidělat polystyren?
Nebude vadit, když polystyren bude mít na vnitřní straně malé vzduchové mezery ?
Děkuji za odpověď.

Urcite bych resil rovny podklad,usetri to praci s rovnanim. Kazdopadne udelat to jde na buchty(lepidlo)tim srovnas cokoli ale vzduchove mezery,nejsou dobre na kvalitni izolaci. Mam stejny problem ale budu ho resit omitkou a pak zatepleni. Chce to radu odbornika

vyvarujte se lepení na buchty!!! nejenom že žádný předpis to nedovoluje, ale proudění vzduchu mezi zdí a izolantem je velice špatné.

"poměrně hrbolaté" když přiložíte lať 3 metry dlouhou, jak velká je nerovnost?
lepte pěnou!

"vnitřní straně malé vzduchové mezery" kde u¨vnitř objektu? nebo pod polyšem?