Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akustická izolace příčky koupelna-dětský pokoj

Krásný den přeji, máme problém. Potřebovali bychom akusticky odizolovat příčku mezi koupelnou a dětským pokojem. Příčka je z ytongu 10 cm v té příčce jsou rozvody vody. Při používání sprchy a umyvadla je v pokoji slyšet hluk způsobený průtokem vody v rozvodech. Vzhledem k velikosti dětského pokoje bych se přikláněla k co nejtenčí vrstvě izolačního materiálu. Mě osobně třeba napadlo na stěnu nalepit koberec. Manžel se kloní k izolaci a SDK. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Díky a mějte se

Otázka je jestli časem nebudou děcka tak ryčet v pokoji, že nebude možno vydržet v koupelně...:-D
Já bych na stěnu nalepil 5 cm izolační protihlukový panel a omítnul to, popřípadě obložil dřevem.
Pokoj se sice zmenší, ale menší objem vzduchu = úspory na vytápění...