Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akustická izolace příčky koupelna-dětský pokoj

Krásný den přeji, máme problém. Potřebovali bychom akusticky odizolovat příčku mezi koupelnou a dětským pokojem. Příčka je z ytongu 10 cm v té příčce jsou rozvody vody. Při používání sprchy a umyvadla je v pokoji slyšet hluk způsobený průtokem vody v rozvodech. Vzhledem k velikosti dětského pokoje bych se přikláněla k co nejtenčí vrstvě izolačního materiálu. Mě osobně třeba napadlo na stěnu nalepit koberec. Manžel se kloní k izolaci a SDK. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Díky a mějte se

Doporucuji nejednodussi reseni a to spunty do usi. Jsou levne a ucine :o) Jinak s kobercem nevim, jestli by to pomohlo ale da se udelat predstena z SDK. Jsou ted dokonce specialni protihlukove - akusticke (modre) desky, ktere tlumi vice nez klasicke. Ovsem vse je otazkou penez. Jinak predstena zmensi mistnost o cca min 5 cm.

Tenka vrstva podle me moc neutlumi. Obecne si myslim, ze jak je zvukova izolace jednou udelana blbe, uz se to taky blbe dohani. Predstena by pomoct mela, jen bych si daval pozor na detaily (napriklad se myslim nejak podkladaji profily, aby na nich desky nesedely primo a neprenasely zvuk).

Otázka je jestli časem nebudou děcka tak ryčet v pokoji, že nebude možno vydržet v koupelně...:-D
Já bych na stěnu nalepil 5 cm izolační protihlukový panel a omítnul to, popřípadě obložil dřevem.
Pokoj se sice zmenší, ale menší objem vzduchu = úspory na vytápění...