Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc s volbou vhodného nátěru na dubovy masiv

Dobrý den nejsem žádný maliř a natěrač nebo stolař.Jen jsem si chtěl vyrobit dubovou postel a ono se to docela dost povedlo a nerad bych to pokazil špatnou volbou natěru.Navíc je tolik možností že FAKT nevim jesti lakovat,voskovat či olejovat,každopadně bych chtěl zachovat přírodní barvu dřeva????? PLS moc o radu,děkuji předem.

Já používám olej na pracovní desky a nábytek od firmy PNZ. Má to atest na dětské hračky a potraviny, tak to na posteli nemůže vadit. Je to podle všech popisů přírodní záležitost, což nemám jak ověřit, ale asi by si to netroufli psát jen tak. Jinak mám s tím natřenou půl bytu a naprostá spokojenost. Je to tohle : http://www.drevobarvy.cz/drevobarvy/eshop/5-1-Olej e-a-vosky/0/5/37-2-5-l-PNZ-Olej-na-pracovni-desky- a-nabytek-ARBEITSPLATTEN-OL Je to sice dražší, ale zato žádná chemie.