Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dveře plastové nebo z masivu?

Dobrý den, uvažujeme o výměně vchodových dvoukřídlých dveří a ještě se světlíkem. Jedná se o starší baráček. Co byste volili z hlediska tepelných vlastností, trvanlivosti, údržby a v neposlední řadě ceny. Plastové nebo masiv?? 90% zařízení baráku je masiv.

Plast bude podle me trvanlivejsi, mene narocny na udrzbu a levnejsi. Drevo je pro me osobne kvalitnejsi material a je ekologictejsi. Pokud bude dobre provedene, nemelo by byt nijak zvlast narocnejsi na udrzbu a vydrzet by tez melo dlouho. Drevene dvere budou nejspis drazsi, plastove osklivejsi.

Mám euro dveře, dvojskla se mi nerosí, i když to záleží na teplotních a vlhkostních poměrech uvnitř-venku.
Nátěr je super, stačí otřít. Jsou z druhé ruky, ale myslím, že je to ten druh, co se prodává hotový v Hornbachu cca za 15tis.

Dveře vedou do chodbyčky, kde je celkem zima, pak jsou další dveře do další chodby, kde je teprve teplo (vytápění). Na dveře při standartním dešti bez nějakého nárazového vichru neprší ani zde není vlhko (sokl).

zolule, jak vyhazovat za trojsklo, víte že lze sehnat i trojsklo za stejné prach jako dvojsklo?
Pak ještě mám si dovnitř pustit trochu zimy nebo méně?
Vždyť tu chodbu bude taky vytápět,
pak je to starší domek a bude dělat rekonstrukci, okna trojskla a zateplení stropu a stěn.
Přeci nebude platit zbytečně topení.....

Jako odpůrce plastů musím říct volil bych plast !
Protože je to velká plocha a jak se za vlhka začne masiv časem kroutit, budete se kroutit taky.
Řešil jsem to na chatě po těch deštích a potopách.
Vyrovnat dřevěné dveře zkroucené do vrtule umím, ale už bych to v životě nechtěl dělat...

Ale zadejte si poptávku na víc firem a typů, a pak rozvažujte co kdo za kolik nabídne.

Letos tady na Moravě přešlo 6 povodní z toho 3 velké, 7 týdnů každý den po sobě lilo, a voda šplouchala až o 1 schod...
To nevydrží žádné(běžné na dveře)dřevo aniž by nezareagovalo, i když je to krásný stav. materiál. Použití dřeva záleží i na lokalitě.