Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zapojení zářivky

Před malováním jsem sundal zářivku.Potom sem se ji tam dal nazpět ale zářivka nesvítila.Na zářivce je také nějaký vypínač.Myslím že jsem ho vypl,potom zapl takže nevím jestli je zářivka vypnutá/zapnutá.Možná jsem přehodil kabely do čokolády v zářivce.V kuchyni (v celém bytě) je stará-hliníková elektřina.Podle drátů nepoznám který je vodič a který nulák.Je to ještě stará textilní izolace,jeden drát černý,druhý hnědý.Z čokolády v zářivce jdou 2 dráty.Jeden do L,druhý do N.Pokud zapojím dráty špatně,stane se něco ? Krom toho že to nebude svítit.Nemělo by se stát nic.Rád bych zářivku opět zprovoznil.V elektrice jsem skoro laik.Může někdo poradit ?

V prvom rade zisti či máš na prívodnom kábli šťavu-použi vadasku - ak ju nemáš a nebojíš sa elektriny, tak stačí napr. stolná lampa.Pri demontáži sa mohlo stať, že sa ti hliníkový vodič zlomil.