Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem karelIV: poškozená střecha auta kamínky

Vložen dotaz ze "Zpráviček", kam nepatří.... (L-Core)

Sice jsem si už odpověděl sám " mám smůlu ", ale dávám do davu motoristické veřejnosti. Při jízdě jsem se míjel s nákladním automobilem s přívěsem, který převážel asi drobnou drť / nevím /, jen jsem uslyšel rachot na střeše a ťuknutí do předního výhledového skla.Zastavil jsem a prohlížel sklo, nic jsem na něm neshledal a ani jsem nezhlédl nic na střeše.Po třech dnech jsem jel auto umýt na myčku a hle !!! střecha poďobaná až na plech.Mám jen pov.ručení, evidenční značku nákl.auta nemám, co dál ? asi nic..., díky za
případnou radu.

Mistře chtěl bych tě vidět, jak ze svýho pekáče Škodivka fotíš za jízdy Tatrovku, za kterou jela kolona aut, když náklaďák mizí za tebopu v dáli. Tyhle rady si nech pro ty na krchově, protože by tě hned ta druhá Tatrovka co jede proti tobě zmáčkla. :-D
Tohle jsou opravdu "rady inteligenta".

Tazatel udělal chybu, že hned auto neotočil a nehnal za náklaďákem. Jediná možnost dojet ho a zastavit a řešit to na msítě s pořízením fotodokumentace a sepsat co se stalo a kdo je vyník. Pod to se oba podepíšou. Pak na něm můžeš žádat/vymáhat náhradu škody.

Mě se stalo, že sem ve městě chytil kamínek a na skle byl pavouček. Tak sem auto otočil a náklaďák zastavil a řešilo se to na místě. Těžko něco řešit zpětně, bez jeho SPZ a svědectví.

Na toho "ynteligenta" vypadáš spíš ty. Jednak bys mohl reagovat slušně a jednak je tvoje rada pěkně pitomá. To bych s takhle poškozeným autem mohl naběhnout na jakéhokoliv tatristu. Když se to nepovede s prvním, tak to budu opakovat tak dlouho, dokud nenajdu nějakého, který mi to odkývá...

Jak bys postupoval, kdyby ten řidič v tvém případě se svou vinou (doloženou jen tvým tvrzením) nesouhlasil?

A tvůj příspěvek je nejpitomější!Chtěl bych vidět fakt někoho,kdo bude fotit za jízdy míjející auto:-D Několik sekund bude ztráta,než se řidič vzpamatuje co se děje,než chytne po mobilu...atd.atd. tak tatra bude už někde skládat:-D Souhlasit nemusí,hůř pro něj.Zavolá se PČR a ještě mu dají pokutu za nezajištěný náklad.

To reaguješ na mě?

tak tatra bude už někde skládat:-D Souhlasit nemusí,hůř pro něj.Zavolá se PČR a ještě mu dají pokutu za nezajištěný náklad

Jestliže bude tatra někde skládat, tak mu nehrozí žádná sankce. A to ani od PČR. Aby mohl být kdokoli jakkoli sankcionován blokovou pokutou, musí mu být přestupek spolehlivě prokázán a viník musí s udělením pokuty souhlasit.

Teoreticky by ještě připadalo v úvahu správní řízení, ale konkrétně v tomto případě by to také nemělo smysl.

Karle,asi bych před zimou,než se holý plech zoxiduje,dal do ochrany těchto poškození.V reklamách se objevuje lákadlo,oprava škrábanců.Fixka,která pokryje ranku lakem.Je to světlem tvrditelná vrstva,která zabrání korozi a vzhledově také vylepší lak.Je to reklama,sám mnohým reklamám nedůvěřuji,ale zkusit by se to mohlo.
JABRAKA

Díky za radu, uvedenou " věcičku jsem si zakoupil a po začátku nebyla zrovna levná, říkal jsem si, na autě nějaké malé škrábance a otluky mám, tak to vyzkouším. Výsledek : retušuje to jen rovné rýhy, ale po umytí auta se to musí obnovit, dokolečka - dokola.Ty ďubky to nebere. Stejně díka za pomoc, karelIV