Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co místo klasických dveří?

Dd, měla bych dotaz. Ve stěně celkové šíře 160 sm máme obložky - dveřní otvor 75 šíře (bez pantů, prostě jen dřevěnou obložku. Protože je tam málo místa, nechci tam klasické dveře, ale zároveň dochází k velkému úniku tepla. Jak byste to řešili? Nechci s těma obložkama nic moc dělat, protože jsou nově vyrobené. Myslela jsem např. nějaké šoupačky nebo nevím, ale jak je tam přidělat? Díky za radu.

Pokud by šlo o to, z čeho vyrobit závěs, tak bych se nesnažil aby byl z těžkého materiálu. Průchod by byl nepříjemný. Jde spíše o to, aby byl tepelně izolační a dobře přiléhal k obložení dveřního otvoru a tím zabránil úniku tepla.
Materiál bych zvolil měkký, příjemný na dotek.
Například bych zkusil jako material na závěs použít přikrývku (deku) typu Larisa a podobně.

Tak jsem koukala na ty larisy (zatím u Čongů). Deky mají, ale zdají se mi moc lehké. Objevila jsem tam ale přehozy na postel 205 x 170, které by byly myslím ideální. Jiné řešení asi nebude, na šoupačky tam neni místo, jak jsem psala, otvor je 75 šířka a je uprostřed zdi 155 cm široké celkem a jedná se o chodbu. D+kuji za rady.