Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Každoroční revize komínů !!!

Co říkáte na nové nařízení, tdy každý komín musí projít od příštího roku alespoň jednou ročně kontrolou od kominíka (neobsahuje čištění).
Týká se to jak bytových domů, domácností, ale i chat a chalup. ]:(]:(
Kdo prohlídku nedodrží, hrozí mu pokuta až 25000 kč
Za prohlídku se má platit 300 až 1500 kč + doprava.
Týká se to komínů jak na tuhá paliva, tak i komínů od plynových kotlů s vyjímkou vafek odvětrávaných fasádou.

Vím proč jsem přestal kouřit na zdraví dlabu na peníze taky ,ale ty prasata mi serou jenom dělají bordel a tlaky na občana ,je to husté ,mobil též používat je totální blbost jen nás všude sledují a mají z nás prdel ano je to tak katastrofa ,ceny nejvyšší nic nebude vše se rozkrade ,ani vlaštovka Jon nepomůže.

Dobrý den,

bohužel řadu z vás zklamu, i spalinové cesty od turbokotlů se musí a budou i nadále kontrolovat. Tam kde není zřízen do takové spalinové cesty kontrolní otvor zřízen, bude se muset zřídit dodatečně. Při instalaci takovéhoto spotřebiče byly porušeny platné předpisy pro instalaci.

Jen pro pořádek v pojmech.
Četnost čištění se oproti původnímu stavu snižuje nebo je stejná.
Četnost kontrol je oproti původnímu stavu stejná.
Revize se provádí pouze u novostaveb, při změně druhu paliva, při změně spotřebiče, při vyvložkování nebo převložkování komína, při stavebních opravách nadstřešních částí, po vyhoření sazí.

No , řekl bych že až budeš chtít zatopit, tak by jsi měl požádat o novou revizi-případně prohlídku komína. Ovšem to je ale tvoje věc a tvoje nemovitost. Případné škody pak zaplatíš sám -popřípadě i sousedovi. Nejvíc požárů je právě od dlouho nepoužívaných komínů. On stárne s domem také, ať se používá nebo ne.

Včera se u nás objevil jakýsi filuta, že "vyčistit komín". Shodou okolností jsem se do něj před týdnem zrcátkem díval, naprosto čistý (šamotové vložky 20cm průměr, kotel na plyn). Řekl jsem mu, že je komín čistý, že není co čistit, že kouknutí do komína mu zabere 1 minutu. Že prý ale potřebuju revizní zprávu o kontrole, bla bla, a že to stojí 600Kč (vyplnění jména a adresy do nacyklostylovaného formuláře). Poslal jsem ho do prdele. :-*

Právní vědomí i inteligenci mám myslím v pořádku ("nadstandard" :-)). Ovšem platit filutovi 600 káčé za minutu kvůli prolobovanému paskvilu odmítám.

Skladba komína: plné cihly, skelná vata (Rotaflex?), šamotové "skruže" s falcem (průměr 20cm). Pohled zrcátkem zespodu - naprosto čistý. Napojení - plynový kotel. Teplota spalin - několik desítek stupňů (na plechovém vývodu z kotle do komína bez problémů udržím ruku).

Je to pěkná kokotina. Ono nestačí, že platíme blbou daň z nemovitosti. Oni si musí vymýšlet další blbosti, aby z nás vytáhli další peníze. Za co budu platit příště? Za vzduch co vydýchám?(Daň za spotřebu vzduchu?)...Co třeba udělat taky každoroční revize elektriky- abych náhodou nevyhořel, vodovodního potrubí- abych se náhodou nevyplavil, topných těles...(jednoduché: nebudeš mít revizi= nedostaneš pojistku, kterou si platíš celý život). Všichni by měli práci a bylo by po krizi a těm nahoře by se plnili ještě více kapsy, ale doplatil a platil by to zas normální člověk. Raději ať chcípnem hlady, ale hlavně ať platíme každou kokotinu, co si nahoře vymyslí. KDYŽ NECHCI VYHOŘET, A DĚLAT SI DALŠÍ STAROSTI A TŘEBA PŘIJÍT I O ŽIVOT, TAK SE STARÁM, ABY SE TO NESTALO A SNAŽÍM SE TOMU PŘEDCHÁZET. Komínový strojek na čištění komínu stojí okolo 300,- a teoreticky je nezničitelný. Pro někoho asi hromada peněz a tak je lepší nechat si zapálit střechu. O vyvložkování nemá cenu ani mluvit.

Přečetla jsem celou debatu,ale stejně jsem se nedozvěděla,zda je kontrola u turbokotlů nutná,abych vyhověla tomuto nařízení.Někdo tvrdí ano,jiný ne ,nevíte,kde se dopátrat pravdy?
Celé NV č.91/2010 jsem četla,ale tam nejsou spotřebiče takto jasně specifikovány.
Umí někdo to nařízení vyložit? děkuji.I.B.

Mezitím jsem si to znovu ověřovala na mnoha místech a všude mi napsali,že spalinová cesta je vše ,čím jdou spaliny ven /to jsem volně převyprávěla/,tedy i turba se kontrolují.Na otázku,co na nich bude kominík kontrolovat, jsem dostala odpověď ,že bude jakýmsi endoskopem měřit ty spaliny.Tak jsem zvědavá,až kominík přijde,zda něco takového bude mít.Za pouhý pohled na kotel mu nic nezaplatím.

Z povídání s několika známými (právníky) mi po argumentaci "selský rozum" x "litera zákona" sdělili (nezávisle na sobě), že výklad zákona, potažmo vyhlášky, nebo jiného nařízení, smí pouze autor toho díla, tedy ministersvo (potažmo úřad), který nařízení vydal…

Na ministerstvo jsem také dotaz poslala,ale jaksi žádná odpověď.Ale nevím,co jste tím chtěl konkrétně říct...kdo mi tedy řekne,zda turbokotle podléhají tomuto nařízení? Myslíte,že to ten autor upřesní? Jemu je to asi jasné.

Dobrý den, nepročítal jsem celou diskusi proto se předem omlouvám za případnou duplicitu. Dokázal by mi někdo zodpovědět dotaz, zda v nájemním bytě za revizi komína zodpovídá majitel nebo nájemník, který komín využívá? Logicky bych soudil, že majitel. Tak kde je pravda, popřípadě kdo kompetentní by mi mohl odpovedět? Děkuji

Vážení , nevíte zda jsou stanoveny nějaké max.ceny za vybírání poplatků,myslím kontrola komínů a čístění? Já jsem po kontrole komínů od karmy a plyn. kotle a po jednoduchém čistění : jedenkrát protáhnutý komín štětkou ze země(což se mi zdálo zbytečné) mi řekl kominík , že mi přijde faktura. Přišla, ale přímo dobírka na2022Kč. což jsem odmítl převzít, a čekám co bude dál.Ani po urgencích se mi zatím neozvali. Poradí mi někdo jak se bránit?

Asi jsem nenapsal všechno .Firma v místě ,kde má své sídlo má napsaný jen odkaz na mob.č.Kominíka jsem se ptal na ceny ,tak mi řekl za kontrolu komínů350,Kč, za čistění 300Kč.To jsem předpokládal, že čistění je v ceně kontroly.Ale zaplatit dobírku a vlastně nevědět za co ,mi připadá dost neseriozní.Jinak chtěl bych vydělávat 2000Kč za půl hodiny!

Tak jsi se na tom ale snad musel dohodnout, ne? Jestliže 350 za kontrolu a 300 za čištění, tak bych si připravil 650 (plus třeba něco na dopravu), to bych mu vrazil do ruky hned po kontrole oproti zápisu a nazdar. Alespoň takhle to proběhlo u mě, když tu byl jednou a naposledy kominík kvůli revizi. Vůbec nechápu, proč přistupovat na nějakou dobírku. Ta cena musí být přeci jasná předem (samozřejmě, že někdy je možný nějaký rozptyl podle práce), ale už jen proto, abych věděl, kolik si mám připravit pro řemeslníka peněz...

Prosím, poraťe mi někdo jak zjistím jestli kominík který mi provedl roční prohlídku má platné oprávnění
k tomuto výkonu. V České Třebové je kominík který pouze rukou vyplnil papír s popisem že komín byl
vymeten a provedena prohlídka - vše v pořádku.Toto orazil oválným i kulatým razítkem se slovy že
zprávu mi pošle poštou. Za tři měsíce jsem nic neobdržel.Nyní se zde říká že nemá oprávnění k této činosti. Děkuji

Já revizi nedělám vůbec. Kotel na tuhá paliva, pravidelné vymetání mnou osobně,vedu si pro jistotu i malý diář a navíc poznám na kotli, kdy je potřeba vymést.Pojistku nemám a pokutu dostaneš jen pokud vyhoříš a bude to od komína. A kontrola? 70ti kilogramový Středoasiat na zahradě a zvonek u dveří do domu mi stačí. Navíc nevidím jediný důvod pouštět do SVÉHO domu kohokoli cizího s vyjimkou policisty s povolením k domovní prohlídce.A i ten by musel to povolení tahat hodně rychle, neb můj pes má docela solidní odpich a stisk, že překousne cihlu.

Reinkarnováno.

Změna k lepšímu (tedy alespoň lokálně). Dnes tu byl kominík zas (jiný, než minule), ale tentokrát nechtěl 600 či 800, ale jen 350. Ještě rok, dva - a oni se to naučí dávat bumážku za pajcku. Tenhle odešel ještě s prázdnou. Komín čistý jak tlusté střevo po přípravě na kolonoskopii a papír k ničemu nepotřebuji.