Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Každoroční revize komínů !!!

Co říkáte na nové nařízení, tdy každý komín musí projít od příštího roku alespoň jednou ročně kontrolou od kominíka (neobsahuje čištění).
Týká se to jak bytových domů, domácností, ale i chat a chalup. ]:(]:(
Kdo prohlídku nedodrží, hrozí mu pokuta až 25000 kč
Za prohlídku se má platit 300 až 1500 kč + doprava.
Týká se to komínů jak na tuhá paliva, tak i komínů od plynových kotlů s vyjímkou vafek odvětrávaných fasádou.

Včera se u nás objevil jakýsi filuta, že "vyčistit komín". Shodou okolností jsem se do něj před týdnem zrcátkem díval, naprosto čistý (šamotové vložky 20cm průměr, kotel na plyn). Řekl jsem mu, že je komín čistý, že není co čistit, že kouknutí do komína mu zabere 1 minutu. Že prý ale potřebuju revizní zprávu o kontrole, bla bla, a že to stojí 600Kč (vyplnění jména a adresy do nacyklostylovaného formuláře). Poslal jsem ho do prdele. :-*

Já revizi nedělám vůbec. Kotel na tuhá paliva, pravidelné vymetání mnou osobně,vedu si pro jistotu i malý diář a navíc poznám na kotli, kdy je potřeba vymést.Pojistku nemám a pokutu dostaneš jen pokud vyhoříš a bude to od komína. A kontrola? 70ti kilogramový Středoasiat na zahradě a zvonek u dveří do domu mi stačí. Navíc nevidím jediný důvod pouštět do SVÉHO domu kohokoli cizího s vyjimkou policisty s povolením k domovní prohlídce.A i ten by musel to povolení tahat hodně rychle, neb můj pes má docela solidní odpich a stisk, že překousne cihlu.

Reinkarnováno.

Změna k lepšímu (tedy alespoň lokálně). Dnes tu byl kominík zas (jiný, než minule), ale tentokrát nechtěl 600 či 800, ale jen 350. Ještě rok, dva - a oni se to naučí dávat bumážku za pajcku. Tenhle odešel ještě s prázdnou. Komín čistý jak tlusté střevo po přípravě na kolonoskopii a papír k ničemu nepotřebuji.