
starší šicí stroj lucznik 437
je někdo kdo mi vysvětlí jak správně vyměnit jehlu tak aby stroj plynule šil?
je někdo kdo mi vysvětlí jak správně vyměnit jehlu tak aby stroj plynule šil?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Musíš bejt šíleně rychlej.
já nemůžu ten stroj ani spustit,mám ho po mamince a n ejde mně šít a ona přitom šila,co s tím,kdy nit neprochází látkou???Má někdo manuál?????Děkuji Hana.
O kousek výše máte fotky z návodu. Co se na ně podívat?
http://kutilska.poradna.net/q/view/30246-starsi-si ci-stroj-lucznik-437?page=r47379#r47379
Mám asi ještě starší typ (431), ale snad to bude podobné. Jehla by měla být ploškou směrem ke šroubku, kterým se utahuje, ale se měl o co opřít. Rozhodně ten stroj za krám nepovažuji, skvěle mi slouží asi 35 let, jen je třeba ho pravidelně mazat!
Ne, to je opravdu blbost, je-li chapač vzadu (tak to většinou je), tak ploška směrem dozadu, je li chapač vpravo, tak ploška směrem doprava (tak to mají většinou průmyslové šicí stroje). Domácí šicí stroje mají většinou stahovací objímku, která se utahuje jen rukou a ne šroub s ploškou doléhající na plošku dříku jehly, který se utahuje šroubovákem, to mají většinou průmyslové šicí stroje.
Dobrý večer i mě samotného by zajímalo jak to udělat poněvadž jsem vyzkoušel snad skoro všechno krom zbroušení a stále vynechává nejaké stehy udělá pak dlouho nic pak třeba pět pak chvíli nic pak zase nic a furt dokola a po shlédnutí odkazu si už vůbec nejsem dalšího postupu asi už jenom ten opravář
V ruštině je hodně videí, tady mají postarší osoby výhodu watch
Ale poznat, jestli je ohnutá jehelní tyč, otřep na pouzdru, nebo stehové desce, to je moc možností.