Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný průměr vodovodního potrubí

Dobrý den, potřeboval bych poradit s průměrem vodovodních trubek. Chystám se na rekonstrukci vodovodního rozvodu, bude v plastu a nevím, jaký průměr potrubí zvolit, aby byly dostatečně zásobované odběrné místa a zase aby v potrubí nebylo zbytečně moc vody a nemusel jsem pak např. moc odpouštět, než mi potrubím doteče teplá voda z bojleru, který je umístěný ve sklepě, čili nejníž. Jedná se o dvoupodlažní dům, kde každé podlaží tvoří samostatnou bytovou jednotku, bojler je společný pro obě bytové jednotky. Každá bytová jednotka má tyto odběrné místa - Koupelna: sprchový kout, umyvadlo, vana, WC; Kuchyň: dřez, myčka. Jde mi o to, jaký průměr mám použít u stupaček na studenou a na teplou vodu, a jaký průměr pak od stupaček k jednotlivým odběrným místům. Na bojleru je přívod i odvod vody 1/2". Udělat ten rozvod po mechanické stránce mi problém nedělá, vybavený na to jsem a zkušenosti se svařováním plastových trubek mám, ale nevím, jak správně vypočítat ty průměry, tak vám předem děkuji za rady.

Krásná zrcadla do koupelny na Favi.cz (inzerce) (reklama)

Při rekonstrukci starého rodinného domu jsem taky váhal s cirkulací. Názory byli protichůdné, tak jsem natáhl trubku pro smyčku a nezapojil ji. Po 1/2 roce jsem byl rád že ji mám a zapojil jsem ji. Jenom čerpadlo pro cirkulaci spínají hodiny.