Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se startovnáním u čtyřkolky

Ahoj, měl jsem u čtyřkolky strhlí závit v hlavě na svíčku. Nechal jsem to opravit a pán tam dal vložku s new závitem, ale vložku dal přibližně o 1,5mm ven, protože hlavu neprovrtal celou. Potom mi to přestalo startovat, ale na roztačení to chytlo myslíte, že to může být tím ? V tom případě co s tím ? Mám tam svíčku s průměrem 10mm a délka závitu 12,7mm označení C7HSA nevíte jestli vyrábějí se stejnými parametry i s délkou závitu 19mm ?

Samozřejmě tímto způsobem se závit ve hlavě opravuje, musí se však dodržet zapuštění takové, aby jiskřiště svíčky bylo zachováno v poloze tak jak je u originálu. Z toho co popisujete rozumím, že jiskřiště je uschováno částečně dovnitř hlavy, čímž tam vznikl prostor, který snižuje kompresní poměr a horší startování. Samozřejmě musíte mít i neznatelně snížen výkon, Náprava je odfrézovat část vložky tak, aby svíčka opět zaujala původní místo popř odsoustružit ze svíčky 1,5 mm závitu, aby mohla níže. Při těchto úpravách dejte pozor, aby nebyla moc nízko, může dojít k doteku s pístem, popř se do něho vypálí díra. Tyto záležitosti jste si měl pečlivě proměřit a zaznamenat před zadáním opravy.

Ta podložka tam je jak jste správně řekl kvůli utěsnění. Pokud je ve vložce závit v celé délce pak je pochopitelně závit dlouhý a svíčku nepustí níže. Jestliže však je vložka zakončena dole bez závitu, pak je vyrobena dle mého názoru tak, aby se dala svíčka zašroubovat v celé své délce. Bylo by lépe pro posouzení opravu nafotit jak zevnitř tak i zvenčí hlavy pod úhlem, který to objasní.