Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto co vám pomáhá na afty

ahoj,asi se to sem moc nehodí,ale přesto to zkusím :-) Od mala trpím na afty.Bohužel syn tohle zdědil po mě.Zkoušeli jsme různé zaručené vodičky od lékaře,od zubaře,propolis rozpuštěný v lihu,apod.Máte někdo s nimi nějakou zkušenost co na ty mrchy platí?Dlouhodobě jsme zkoušeli jíst i vitamin B.Jsou to mrchy,máme taková období,že třeba 2 měsíce nic,pak jich máme plnou pusu.A bolí jak s...ě :-)Díky M.

Miloši,zkus borovou mast,mění pH pokožky a některé zánětlivé procesy to dovede odstranit.Mi lékařka doporučila na plísňovou infekci pokožky nepoužívat alkalické mýdlo,a mýt se dokonce jen vodou a co nejméně.Tak to třeba zabere.Rozhodně to uškodit nemůže.
JABRAKA

Zkus borůvkovej kompot.

edit:
Ještě doplním info od pána Klystýrů Jardy Zajíčka - cituji:
"Jako nejednodušší a velice snadno dostupný je hřebíček, který je znám svými desinfekčními a zklidňujícími účinky na zanícené dásně a sliznici ústní dutiny. Omezuje tvorbu aft a pomáhá zmírňovat bolesti zubů. Bohatě postačí, několik kusů tohoto koření delší dobu opakovaně cucat v ústech, po rozmočení rozžvýkat a až zmizí veškerá chuť, tak vyplivnout."

Co Vám pomáhá na Opary?
Já zkouším snad všechny mastičky a furt nic.. (Vectavir,Acyclostad Galmed, apod..) nejvíce mi asik pomáhá zubní pasta, sice to taky není to pravé a chvíli to trvá ale je to pro mě nejůčinější.

Osobně se mi to vždy vytvoří když dělám někde v průvanu na stavbě a pod.. nebo venku se dřevem..

Jakmile je oslabená imunita, já se zase nesmím uhřát, třeba v létě, hned se ty svině ozvou. Zkus B-komplex, ale mně se po tom původním naopak krásně dělaly, musím používat jiného výrobce.
Napoprvé mi nádherně zabral nějaký nový druh, za pouhých 50,-Kč, ale pak už vůbec nefungoval. Takže Vectavir a mazat a mazat.

V první řadě vyhoďte starý zubní kartáček a pořiďte nový (během léčení), spíš měkký - čištění tvrdým kartáčkem by bylo víc bolestivé. Snažte se v akutní fázi onemocnění vždy po jídle vyčistit zuby nebo aspoň ústa vypláchnout vodou, přes den používejte nějaký roztok k dezinfekci dutiny ústní. Roztoky jsou lihové i nelihové (podle obliby), někdo kloktá vlažným odvarem z byliny šalvěje, někdo namáčí vatovou tyčinku do fialového rozkoku = genciánová violeť (lidově genciánka - ale jsou spory ohledně jejího užívání na sliznicích dětí pro údajnou možnost rakovinného bujení; záleží na tom, jaký názor bude mít váš lékař). Velmi dobře pomáhá TANTUM Verde roztok. Přečíst návod, je vhodný pro děti od školního věku. Nebo HERBADENT roztok, FLORSALMIN atd. Držte se jednoho výrobku, nekombinujte různé roztoky. Kartáček na zuby po použití taky propláchněte roztokem. Bylo by dobré doplnit přísun vitamínů, hlavně řady B (např. Riboflavin). Poraďte se v lékárně, co Vám nabídnou, vitamínů v různých kombinacích je řada. Jestli se u Vás afty vyskytují častěji, nebylo by marné zajít na alergologii a nechat si vyšetřit imunitu. Afty jsou často současně s opary, protože bývají při infekci herpesviry.

Tak má prosím zaručeně pomáhá Šalvějový čaj (kupuji v lékárně od Megafitu) ataky se mi velice osvědčily cumlavé Mullerovy šalvějové pastilky - taktéž k dostání v lékárně. Oboje je pak i výborný pomocník při jakémkoliv náznaku bolení v krku!!! Hodně zdaru

Ahoj Miloši :) nikdy sem afty nemivala ale tedka se mi najednou objevil..rovnou aji s koutkem , je to hrozný já třeba kuli tomu se ani pořádně nenajím :( Zkoušela sem už většinu a nic a to co tady píšou ostatní este skusím snad to pomuže ale myslím že nejlepší by meli být bud borová voda, bo ty bylinky(salvej atd ) a nebo ta fialová mastička :)