Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topné kabely do okapů

Dobrý den. Už dlouho uvažuji o topných kabelech do okapu. Šlo by asi o 11 m okapu na rovné střeše rodinného domku. Když jsem si našel materiál na netu, vyšlo by mě to asi na 5 tis.( 27m kabel, termostat, příslušenství). Soused se stejným domem kontaktoval firmu, která se touto instalaci zabývá a cena je 12 tisíc s práci (dostal předběžnou fakturu). Připadá mi to dost hodně. Teď přemýšlím, jestli tuto práci nechat této odborné firmě a raději si připlatit a mít na to záruku, nebo bych instalaci zvládl i sám. Proto by mě zajímaly zkušenosti někoho, kdo tyto kable má na střeše. Pro snížení koncové ceny mi bylo ještě doporučeno neinstalovat termostat, prý úplně vystačí spínací hodiny. Samozřejmě jsem neměl v úmyslu kupovat termostat přes 6tis., ale asi tento.. http://www.svitidla-osvetleni-elektro.cz/regulator -dtr-e-3102/cz/d-90429/ Jak vlastně zmíněný termostat funguje a opravdu je nahradí tyto hodiny? Dík za pomoc.

Montáž vypadá jednoduše a proto také o ní uvažuji. Jestli jsem to dobře pochopil, potřebuji pouze kabel a nějaké plastové úchytky do žlabu. Jen nevím, jakým způsobem je kabel ukončen. To je přímo napojen ze studeného konce na vidlici do zásuvky? Jak dlouho kabel hřeje a jaké jsou intervaly spínaní? Takové podrobnosti jsem nikde na netu nenašel. Je také dobré, že vše se da v případě problému demontovat a nainstalovat znova, pokud by něco nefungovalo.

tady je viděl ukončení kabelů http://www.podlahove-topeni.cz/cz/e-shop/topne-kab ely/deviflex-dtce-30

www.elektricke-topeni.eu

Jak dlouho kabel hřeje a jaké jsou intervaly spínaní?

je tam doporučení odmražovat postupně, ne zapnout až s velkou vrstvou ledu. zase je zbytečné zapínat když je okap i svod prázdný a je venku jakákoliv teplota.
Kabel spotřebu nemá malou tak bud regulovat dle oka, nebo zainvestovat do něčeho podobného
regulacni set

abych nezapomněl, pokud budete regulovat ručně - není špatné přes nějaký časovač.

Dík všem za rady. Zima se blíží a tak mě tlačí čas. Rozhodl jsem se nainstalovat nejprve pouze topný kabel a připojit jej na spínací hodiny, které budu muset zapínat podle počasí ručně. Až mi to finanční situace v krátké době dovolí, pořídim si i propracovanější termostat a pak už se snad nebudu muset o okapy starat vůbec.:-)

Jasně, pak už jen budeš spokojeně splácet velké účty ČEZu viď? :-D
Jestli jde o rodinný domek a studnu, staráš se, proč nenatahneš hadici a nepouštíš do okapů studenou vodu, která to spolehlivě rozpustí? Je to nejlevnější a máš to pod kontrolou a víš co se v okapech a na střeše děje. Podmínkou je aspoň trochu přístup k okapům a nemít závratě.

A co takhle do okapů dát duté trubičky o průměru např. 10 mm naplněné nemrznoucí směsí a nechat v nich cirkulovat horkou nemrznoucí směs ohřátou prostřednictvím výměníku, který bude brát teplo z vody v ústředním topení rodinného domu???

Se spotřebou proudu si dělat hlavu nemusíš.Kvalitní regulace zajistí spínání topení jen ve vhodných obdobích.Příkon je nepatrný,kabel se prohřívá na nízké teploty- 0 - 5 stC.Ručně zapneš systém až vzniknou nebezpečné podmínky.
JABRAKA
Dole pod diskuzí je nabídka.
JB

Tak kabel mám doma. V návodu jsem se dozvěděl, že kabel má být napájen přes proudový chránič se jmenovitým vybavovacím proudem IΔn 30mA. Jaký teda budu muset koupit? Zřejmě požádám o pomoc při instalaci kolegu elektrikáře (pro jistotu:-)) Ale chtěl bych znát jeho předběžnou cenu. Dík za případné odkazy na typy chráničů.