Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem praská mě sádrokartonový podhled

tak jsem přes víkend brousil sádrokartonový podhled a tmelil a 3x bílil strop.
Včera jsem se zděsil. Podlouhlé spáry, kam jsem dával perlinkovou pásku jsou ok, ale některé příčné, kde byla jen zkosena hrana, nebo jsem ji zkosil já praskají. Po 2 nátěrech se to zdálo ok, ale asi jak to pořádně vyschlo tak mi to popraskalo. co teď. zkusit to přemalovat jenom barvou? nebo barvu zbrousit zase to přejet finiš pastou, zabrousit a znova přemalovat ???? Budu rád za každou radu

Nikdy jsem nedaval pasku na kratsi hrany a nic nepraska. Pokud nekdo dava i na kratsi, tak at se rozlouci s tim, ze to nebude videt. Paska se dava na kratsi hranu jen v pripade, ze nekonci na profilu ale toto ukonceni nedoporucuji. To uz se tu resilo nekolikrat. Zeptam se na nekolik veci: Jakou konstrukci jste delal? Jake zavesy jste pouzil? Jakou roztec maji zavesy? Konci Vam kratsi hrany na profilu? Na cem je konstrukce zavesena (betonovy strop, tramy,...)?

konstrukce křížová. uchyceno na krovy. z boku. rozteč 50 cm. kratší kraje jsou chyceny na profilech. ale profily podélné. co jsou v Účkách jsem do Úček je nepřivrtával. možná toto chyba ? Pouze na těchto profilech jsou další podélné profily, kterou jsou spojeny a chycenu do těch krovů

ted záleží co mám s tím dělat ??????????? zatmelit a přebrousit. smířit se s tím. nebo jen přetírat barvou ???

Konstrukce se do Ucek zasouva nebo na ne poklada. Nikdy nesroubuje, to mate spravne. Mozna jste pouzil spatny tmel nebo jej malo vtlacil do spoje. Vzal bych finalpastu a poradne ji vtlacil velkym hladitkem a pokud ji malo stahnete, tak pak ji prebrousil. Nechci Vas strasit ale pokud je nejaky problem v kostrukci ci technologii provedeni, tak to asi bude pracovat porad. Krovy jsou nove? Mate dilatacni mezeru od sten po krajich stropu? Jeste jste nenapsal, jake zavesy jste pouzil.

konstrukci jsem zasunul. nesrouboval, to je ok. Tmel mam značkový snad. UNIFLOT. finiš tmel ten teď netuším jaký. Krovy jsou staré, dělám rekonstrukci, takže ty by pracovat neměli. použil jsem přidělání z boku trámu přes krokvový závěs. je opravdu možné že jsem někde udělal nějakou botu. předělávat to opravdu už nebudu. zkusím to dneska přejet finiškou, zbrousit a přetřít. uvidíme

Dobrý den, obávám se, že to stačit nebude. Jestli chcete mít pokoj od prasklin, všechny příčné spáry přebandážujte skelnou páskou. Při správném natmelení a dostatečném roztažení nebude nic vidět! Je to o zručnosti, lze to natmelit tak, že nic neuvidíte.