Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdušná vlhkost ve starém domě

Dobrý den,
mám dotaz ohledně vlhkosti vzduchu v našem domě (stáří cca 100 - 120 let). Problém se projevil hlavně letos, když jsme vyměnili okna (což byl asi teda špatný krok, protože jsme tím stavbu hodně zatěsnili, ale ty starý okna už byli absolutně netěsnili ...) - začalo nám vlhnout oblečení ve skříni, objevuje se plíseň na stropech, okna jsou po ránu hrozně zarosená, apod. Chtěl jsem se zeptat, jestli existují (samozřejmě kromě klasického větrání okny) nějaké možnosti odvětrávání, tak aby vlhkost odcházela, ale nějak zásadně to nesnižovalo teplotu v místnosti.
Děkuji za odpověď
Martin

Koupil jsem el. odvlhčovač a nestačím se divit.Za 17 hodin vycucal cca. 3litry vody a to mám vlhkost v bytě cca 52%.Kolem oken mokré stěny a okna do poloviny ráno taky samá voda no hrůza.Ale stímto to snad bude lepší.