Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vrstva betonu vs. tlaková spodní voda

Dobrý den,

dělám v dílně montážní jámu. Problém je ten, že mám vyzděnou vanu (3x1.6m dno a 1.6m hloubka), ve které mám podzemní vodu (za dva týdny nateklo 25cm) - fóliáři mi udělají izolaci proti tlakové vodě, kterou musím připlácnout betonem. Prosím vás, poradíte mi jaký a jak silnou vrstvu betonu mám dát na podlahu jámy vč. kari sitě? Potřeboval bych co nejmenší vrstvu a doladit pevnost kvalitou betonu pokud by to bylo možné... vůbec nemám představu kolik mi to udrží a co by mi prasklo...

Děkuji vám za případné rady.

To jsou rady jak z III. cenový zahulený putiky, kde je každej prezidentem. Co třeba uvést přesné info o jaký "opravdový beton" šlo? Takové to vaše domácí plácání tady už sleduju delší dobu a nechápu, jak tyhle vaše štěky někdo může brát jako radu. Promiňte, ale opravdu se nemohu vyjádřit jinak.
Je tu naprostá většina laiků, kteří tápou a potřebují ucelenější souhrnou radu a ne pár slov v pár řádcích bez ladu a skladu.

Tlak vody je těžké určit, protože může neustále kolísat. Každopádně na dno bude tlačit sloupec o maximální výšce 40cm. Chtěl jsem slyšet třeba odpověď dej 10 B30 kari sit a udrží ti to i padesát. Třeba...

Nicméně dno už mám zabetonované beton B30 písek, 10 cm vrstva, 2x kari síť 6mm 10oko s překryvem na 5oko. Uvidíme...