Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem woodcarver - rezaci / dlabaci / dlatovaci kotouc do flexy

Ahoj vsichni

tento vikend na Hobby vystave v Ceskych Budejovicich predvadeli dve firmy specialni kotouc na upinani do flexi brusky.
Kotouc umi delat zvlastni praci neco jako krizenec dlata a motorove pily. Da se s tim socharit, rezat, dlabat apod.
Bohuzel cena je privysoka a proto se chci zeptat tady jestli s tim nekdo mate zkusenosti a jestli nejsou nejake problemy.
Nevim jestli je mozno tady udelat odkaz, neni to kvuli reklame, spis kvuli tomu aby bylo videt o co jde.
Navic vypada ze to celosvetove delaj pouze tyto firmy.
www.kaindl-naradi.cz - distributor pro cechy
www.arbortech.com.au - australsky vyrobce

Budu vdecny za vsechny postrehy, moc me to nadchlo umi to velmi lehce delat velmi peknou praci.

Dusan Koval Kocis

cena brutal ale sehnal jsem to v jinem state (v state kde jsou prijmy obcanu cca 3-nasobni) za cenu ca 50EUR a to mi uz pride takove prijatelnejsi.

Inu ten kwiktool - to neni ono, to je normalni kotouc jako do pily, tohle je neco uplne jineho.

Ten azvercajk to je kotouc s retezem (opet neco jineho), ale ten na ktery se tady ptam

http://www.azvercajk.cz/12635-kaindl-brusna-a-rezn a-technika/27014-kotouc-na-drevo-woodcarver-gold-k aindl/

Je to super nástroj,kdo to s ním zkusil,neprohloupí.Arbortech je originíl výrobce,nabízí celou řadu a kvalit kotoučů,prodává firma z Brna, Idea Import . Viděl jsem je na WOODtecu v Brně.Na obalu mám i číslo-774 663 599

Tak na řetezový kotouč zapomeňte, může vás ošklivě zranit je mnoho případů kdy řetěz buď prasknul nebo při frézování do boku zeskočil z unašece a pak už někam letí!!!! Řetěz není ničím mazán a protože má volnoběžku nedá se pohlídat, aby jel řetez do materiálu stejně jako jeho unašeč a tím dochází k ubrušování vodítka řetězu je to kov na kov!! Kotouč arbortech je v celku dobrý ale prasknout může taky protože je kalen něco kolem 40 rockwel a tím může být při nářazu křehký, nikdy nevíte na co ve dřevě narazíte co tam někdy zarostlo. Nejlepší zkušenost mám z kotoučem od firmy kaindl je sice dražší než arbortech kotouč ale je větší má průměr 115mm což je o proti 100mm arbortechu znát ale to by ani zase takový problém nebyl, ale kotouč kotouč kaindl je správná volba pro toho co má na prvním místě zdraví a pak je práce. kaindl kotouč je totiž z houževnatého materiálu a je kalen jen povrchově a dokonce až na 60 rockwel tím to má za následek že je nekolika násobně menší pravděpodobnost že může prasknout, ale díky povrchovému kalení má dlouhou životnost zubů a není ho trěba nijak často brousit a tím vydrží dýl a uděláte s ním víc práce než z kotoučem arbortech. Takže 100kč až 200kč rozdíl neřešte, nakonec ušetříte víc když koupíte dražší kaindl je mnohem lepší navíc má bezpečnostní středové kolečko které i eliminuje i případné otřesy a tak se s ním báječně pracuje, což arbortech vůbec nemá tam je to natvrdo. První i druhou variantu nabízí firma idea import a třetí nejlepší variantu firma www.kaindl-naradi.cz

Zdravím,

kotouč mě stejně jako Vám učaroval, ale s tou cenou jsem se taktéž nemohl smířit. Nakonec jsem je ukecal at mi prodají ten jetý z výstav za polovic. Je to australský Arbortech, kde ho vymysleli, Kaindl ho okopčil, kvalitativně nastejno. Pro člověka co dělá se dřevem, je to prostě skvělá věc, frézování je jemné a to i nevděčných měkkých dřev.
Jenom bacha na bezpečnost, při menší nepozornosti dokáže rozšmelcovat cokoliv.

Dík za reklamu,na woodcarver ARBORTECH je záruka.Dělají nejvíc typů,určených pro práci se dřevem.Je to fakt nástroj pro někoho,kdo má vztah ke dřevu.Na www.ideaimport.cz je snad největší nabídka nástrojů na opracování dřeva.Jsou tam pprofíci,kteří vám poradí a nejde jim jen o zisk.Kaindl je větší,ale tím dělá i větší radius,takže je lepší na větší věci.To středový plastový kolečko u Kaindl se taky pár kamarádům vyšmajdalo ,pak to háže a nedá se sehnat.

Tak to se musím zastat firmy kaindl protože je prokazatelné že ho okopčily australani, jde totiž o první registraci kotouče a za další kolečko se vyšmajdá jenom tomu, kdo si nedotáhne matici na flexi stalo se mi to, ale znovu jsem ho tam dotáhl a vůbec neházel a když ho chcete nový, tak ho firma má normálně skladem, zavolal jsem jim a do dvou dnů jsem ho měl a co se týče toho rádiusu je to blbost že nejdou udělat malé věci, je to jen na šikovnosti, kotouč totiž stačí jen naklopit na stranu a ještě se mi nestalo že bych s ním nevyřezal nějaký detail. Kotouč kaindl ten od arbortechu nahradí krásně a navíc ho nemusíte tak často brousit. Vydrží vám dýl než arbortech, ten jsem měl a brousil jsem ho mnohem častěji. V tom i kaindl vyjde i laciněji i když je dražší. A i se s ním nějak líp pracuje.

Zdravím všechny dřevem načichlé. K těm kotoučům- mám spoustu nástrojů,opracovat dřevo se dá čímkoliv,ale na podložky pod trofeje jsou velký kotouče nevhodný. Používám minifrézku i elektrické dláto od Arbortechu a jsem s nima spokojen.Už si to bez nich ani nedovedu představit.
Teď používám Woodcarver INDUSTRIAL,dělám toho dost a ostření neřeším.Měl jsem před tím oba zmíněné a platí ,že menší je lepší-chlapi není to na řezání ,ale na dlabání.A ještě-když byl Kaindl první,proč zamrznul na jednom typu? Arbortech má daleko větší výběr a lepší nástroje

Mám Woodcarver Industrial. Dlabu s ním mísy, svícny, všechno možné. Spokojenost veliká. Jen už mám druhé zuby a třetí za cenu 1000 Kč pořizovat nechci. Poradíte někdo, kdo by byl schopný to nabrousit, nebo si mám radši koupit přímou mikrobrusku a brousit si tělíska sám? Díky. Jan