Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak vymalovat flekatě?

Trochu divný dotaz, ale je tomu tak. Potřebuji vymalovat flekatě, ale nevím jak na to, umím jen jednolitou plochu. Někomu to jde samo, ale mě se fleky prostě nedaří... Jakej je na to fígl? Pro inspiraci čeho chci dosáhnout přikládám fotky, sice malé a nekvalitní, ale poznat to z nich je. Díky
[1.jpg]
[2.jpg]
[3.jpg]

Takový povrch stěny se jmenuje "benátský štuk",zjednodušeně jde dosáhnout v principu tak,že se špachtlí nanese tenká vrstvička sádrové stěrky obarvené světlým odstínem zvolené barvy.Ta se nechá mírně zaschnout do nelepivé formy a nanese se nepravidelně válečkem,nebo štětcem tmavší odstín.Po zaschnutí se povrch brousí,až se objeví šmouhy.Vypadá to jednoduše,ale vše závisí na praxi a zkušenosti.Vybroušený povrch se impregnuje vysýchavým olejem.Po zaschnutí je stěna vodovzdorná a otěruvzdorná.
JABRAKA