Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak vymalovat flekatě?

Trochu divný dotaz, ale je tomu tak. Potřebuji vymalovat flekatě, ale nevím jak na to, umím jen jednolitou plochu. Někomu to jde samo, ale mě se fleky prostě nedaří... Jakej je na to fígl? Pro inspiraci čeho chci dosáhnout přikládám fotky, sice malé a nekvalitní, ale poznat to z nich je. Díky
[1.jpg]
[2.jpg]
[3.jpg]

tak to by mne taky zajimalo, uz jsem byl v kramu kde prodavaji barvy, prej jsou na to nejake primo hmoty ve kterych je jakysi granulat ci co. Barva se natre normalne a ten granulat se rozmacka tahem spachtle cca po 20 minutach ale vysledek na vzorkovnici nebyl ono.
Mne se nejvic libi ten obrazek dolu, osobne si myslim ze to bude nejaka sikovnost spojena s kombinaci hadru, ruznych stetek apod. Nicmene pockam si na reakce, nekdo to tady urcite bude umet (doufam)

DKK

Mě napadlo něco jako natřít základ, přes to až zaschne další vrstvu a hned setřít hadrem, abych se dostal zase na ten základ (někde samozřejmě víc, někde míň), ale nechce se mi tu pak 100 nepovedených vrstev škrábat abych si to tu zkoušel na stěny, tak se raději ptám. Nebo koupim desku sádroše a budu trénovat a vymýšlet, ale nic jiného než varianta co mi napadla už asi nevymyslím.

co nějaká úprava válečku? udělat první vrstvu celou světlejší barvou a pak druhou vrstvu tmavší barvou s upraveným válečkem...nevim teda přesně jak upravit...něčím ho na některých místech přelepit nebo navoskovat aby v těch místech nenanášel barvu...chápete co myslím ? :)prostě mít flekatej váleček :) nebo nějakej starší a vyškubat mu chlupy :)

Takový povrch stěny se jmenuje "benátský štuk",zjednodušeně jde dosáhnout v principu tak,že se špachtlí nanese tenká vrstvička sádrové stěrky obarvené světlým odstínem zvolené barvy.Ta se nechá mírně zaschnout do nelepivé formy a nanese se nepravidelně válečkem,nebo štětcem tmavší odstín.Po zaschnutí se povrch brousí,až se objeví šmouhy.Vypadá to jednoduše,ale vše závisí na praxi a zkušenosti.Vybroušený povrch se impregnuje vysýchavým olejem.Po zaschnutí je stěna vodovzdorná a otěruvzdorná.
JABRAKA