Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má smysl kondenzační kotel?

Zdravím, koupili jsme starý dům postavený z části v roce 1925 z kotovice a z části 1954 kotovice, kámen cihla. Zdi jsou silné cca 30 cm. Dům zateplovat nebudeme, jedná se o budoucí 3+1+0,5. Topení v něm bylo řešeno na tuhá paliva v kamnech ve dvou místnostech :O . Otázka tedy zní: je pro tento domeček vhodný kondenzační kotel a nebo ... ?

Dobrý večer,

máme RD z vepřovic tl. stěn 45 cm bez zateplení. Užitná plocha nyní 80 m2,
v budoucnu 200 m2.
V topné sezoně vytápíme krb.kamny s výměníkem o výkonu 16 Kw do vody akumulační nádrž
na TUV o obsahu 500l, kterou vytápíme ústřední topení a ohříváme zároveň teplou vodu.
Protože budeme řešit i podkroví, zajímalo by nás, jaký druh plynového kotle,
jakého nominálního výkonu nejlépe s nerez zásobníkem alespoň na 60l bude zapotřebí,
aby zvládl vytápět akum. nádrž v období, kdy nebudou využita krbová kamna,
tzn., mimo topnou sezonu.
Díky za Vaše rady a názory.
S pozdravem
Sklenářovi