Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kondenzační kotel

Ahoj lidi, zatepluji dům a dostal jsem radu, abych vyměnil i plyn. kotel. Mám Destilu 18 kw, je už dvacet let stará. Radí mi kondenzační kotel. Máte někdo zkušenosti, jakou značku, jak moc jsou kvalitní i ty levnější? Koukal jsem na net, tak cenové rozpětí je od 30 do 100k. A jak účinný je ohřev vody tímto kotlem? Díky všem za radu. S.

Over jednu záležitosť, a to teplotu vratnej vody v tvojom vykurovacom systeme.

Proste: ak máš po večšinu času kedy potrebuješ kúriť a kedy je najvačšia spotreba plynu, mesiace XII, I, II, III, IV, teplotu na vratnej vode nad cca 45-47 st. Celsia je kondezačný kotol zbytočný, aj kondenzačný kotol vtedy už funguje ako kotol obyčajný, nevyužiješ jeho schopnosť ušetriť pri prevádzke v kondenzačnom režime.

Aby sa toho dosiahlo a teplota vratnej vody bola čo najnižšia, radiatory v sustave s kondenzačným kotlom sa kúsok predimenzovávajú.

Takže: dobre pozri na svoje radiátory akú majú plochu a spominaj aká asi bola teplota na vratnej vode minulú zimu.