Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporučte aku vrtačku

zdravim, potřebuju rychle sehnat aku vrtačku, nemam ani páru jakou a vůbec nic.. :-) prostě tohle téma jde to trochu mimo mě.. :-)

na začátek má být používaná při zateplování zděné, čtyřpatrové bytovky ale po dokončení už je na domácí vrtání a šroubování.. nechci žádnej absolutní šmejd ale cenu tak do 2000,- max. 3000,- ..
co jsem prochátel poradnu tak jsem našel témata stará téměr rok a více..
podmínkou jsou dvě baterie.. díky za rady

Popiš co hodláš s tou vrtačkou dělat a v jakém rozsahu, když vrtat tak do jakého materiálu. Cena do 3000,- mi vychází na amatérskou příklepovku s prodlužovačkou a amaterskou akumulátorovku. Zde bych výhodně použil dvouletou záruční dobu.:-D

Jak píšou ostatní - na zateplení bytovky bych použil klasickou vrtačku s prodlužkou, akuvrtačkou by ses nedočkal a navíc furt dobíjel.

A zbylé poznatky - životnost levných vrtaček je obvykle dána životností akumulátoru. Jeden takovej zdechlej šmejd mám doma, cena repasu aku vyjde dráž, než pořizovací cena vrtačky. Asi si to předělám na napájení z autobaterie a dám to do auta. Takže bych se díval po modelu, kterej má trochu inteligentní nabíječku, ne jen pitomý trafíčko do zásuvky. A taky se hodí, když má vrtačka brzdu, tedy po uvolnění spínače se zastaví, ne jen samovolně dojíždí. Zbytek ceny je pak o kvalitě provedení, případně dalších fičurách.
A ještě se zamysli, jestli chceš tvar T, nebo se zadním držením. Tvar T je lépe manipulovatelný, na ty s držátkem posunutým dozadu lze lépe tlačit, třeba při šroubování. První varianta je dobrá při použití jako šroubovák, druhá jako vrtačka.

U bytovky by šlo o kotevní hmoždinky, je jasné že kabelová vrtačka by byla lepší ale tu v budoucnu nevyužiju..
občas AKU potřebuju a rozhodně jí využiju víc než klasickou na kabelu.. vyjímečně bych chtěl i vrtat do panelu..
Navíc vrtačka nebude tak využívaná, aby baterie nevydrželi alespoň 5 let :-)
a jak jsem psal, v tomhle oboru se nevyznám, proto prosím o doporučení.. vím že 3000,- nejsou moc ale nemůžu si dovolit dát do vrtačky 10 000,- ;-)

Dobrý den,tak si na zateplení bytovky kupte levnou vrtačku s příklepem se zárukou,třeba v Baumaxu,klekne,vymění Vám ji za novou,buďto Vám zůstane,nebo jí hodíte do kontejneru.S akuvrtačkou vrtání hmoždin nepokoušejte,budete stále nabíjet a přijdete o nervy.Takováto práce musí odsejpat.Stačila by takováto,silná příkonem,nebude se dusit při vrtání do zdi: http://www.hobynaradi.cz/index.php?main_page=produ ct_info&products_id=316

Navíc vrtačka nebude tak využívaná, aby baterie nevydrželi alespoň 5 let :-)

Ech, nic ve zlém, ale tahle věta dokazuje zejména to, že vám je cizí: 1. Shoda podmětu s přísudkem, 2. Problematika akumulátorů.
Sám píšete, že se nevyznáte a tvrdošíjně trváte na tom, že má jít o aku přístroj, ačkoliv tu snad všichni kolegové píší, že je to nesmysl.
Takže když si nedáte poradit, tak si kupte v nějakém hobby marketu mrchu za pár korun, jako je třeba tahle: http://www.eva.cz/zbozi/50551/kladivo-vrtaci-einhe ll-bt-hd-aku-14-4v-li-ion/ a využijte toho, že na ní dostanete 24 měsíců záruky.

JJ, přesně tak, ono se řekne, vrtačka jako vrtačka, ale pokud jsi někdy vrtal třeba s Hiltinou, s ničím jiným už se ti pracovat chtít nebude...a do panelu je to s čímkoliv jiným jen utrpení, nedej bože s akuvrtačkou, mám k dispozici aku v ca 3xvyšší cenové skupině a ani tak bych s ní do panelu nešel, resp. šel - vrtajda nevydržela - s druhou nešel:-)