Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlučné radiátory

Ahoj
Potřeboval bych od vás poradit: Mám nové centrální topení v bytě a dva radiátory které jsou nejdál od el.kotle vydávají hluk jako kdyby v nich tekla voda.Nemá někdo s takovým problémem zkušenosti a poradil by mě jak odstranit? Předem děkuji.

Na 100% tam máš vzduch, vzduchová kapsa v niekde v rohu, ohybe. Drobná rada, uzavri radiátorový ventil a uvolni šrúbenie ktoré spája fiting radiatora so samotným radiatorovým ventilom, nechaj vytiesť niečo vody. Samozrejme predpokladám že máš pripojenie radiatora klasicky zboku.

Už to tu bylo víckrát. Vše zavřít kromě jednoho zlobivého radiátoru a dát mu plný výkon. Odvzdušnit. Přehodit na druhého lumpíka a opakovat.
Taktéž mít dost vody v systému a správně natlakováno.

Ahoj, u nás to dělají radiátorové kohouty. Mají nižší průtok, nežli předchozí (starší). Pomůže výměna za odpovídající. Zvuk vydává voda poháněná čerpadlem. Šlo ale o souvislé syčení. Nevím, jestli slyšíte takový zvuk?