Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto stavba komínu

Dobrý den. Pořebuji radu ohledně komínu. Přecházíme z nedostatečného vytápění krbovými kamny na kotel s napojením na radiátory. Kotel bude na tuhá paliva. Potřebujeme vybudovat komín. Prý má být apoň metr nad nejvyšší bod domu, to je u nás cca 7metrů. Můžeme postavit obyč cihlový z cihel z bouračky? Můžete popstat postup? Když jsem viděla ceny komínových rour,tak je to s naší délkou komínu dost peněz, o hotových komínech ani nemluvím. Dále mám dotaz na umístění kotle. Chceme ho dát do takové technické místnosti vedle koupelny, místnost je součástí domu. Je to možné nebo je to risk a chce to oddělenou kotelnu? Místnost by jsme dobře odvětrali a dali by jsme tam požární čidlo. Děláme to samozřejmě na poslední chvíli a nemáme peníze:.(Předem díky za rady, nápady a doporučení. Zdraví Katka

Dobrý večer,mám toto:http: www.eko-kominy.cz/cms/upload/dokumenty/ekouniversa lcenik2011_1307022118.pdf Také jsem původně myslel,že to budu dělat jako Vy.Zedničinu umím slušně.Ale když jsem si spočítal cihly,maltu a piplačku na několik dnů a výsledek nevalný.Kupoval jsem 6,5 metru tohoto komína.Krom kondenzační jímky,tu jsem vybetonóval sám a desku nahoru také.Komínová dvířka jsem si též vyrobil.Takže jsem koupil 26 betonových bloků,5,5 metru vložek,čistící vložku,devadesátku odbočku a 6,5 metru izolace,maltu,zalévací hmotu amalý kyblíček tmelu na vložky a stálo to 14800 kč.Pak ještě osmičku roxor asi za dvě stovky.Komín jsem stavěl vně domu,tak se mě prodražil obklad -umělý kámen,což se Vás netýká.Stavba komína trvala necelý jeden den komplet ve dvou lidech,kámoš tahal betonové bloky,moje páteř jaksi nestíhá.Dnes po dvou letech vím,že jsem udělal dobře,komím neprochladá,dobře táhe,nezanáší se.Vše jsem však předem konzultoval s kamarádem kominíkem,neboť postavit komín je sranda,ale má také své protipožární předpisy,nemyslete na úřednickou buzeraci,ale na ochranu svého vlastního života a dodržte parametry protipožární ochrany,děláte to pro sebe.:-)