Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké používáte zimní gumy?

Nemyslím na sex. :-) Našel jsem si pár testů, všude se vpředu umístily
Goodyear Ultra Grip 7+ a Dunlop SP Winter Sport 3D,
ono záleží na konkrétním rozměru, ale tyhle 2 nechyběly nikde.
Nakonec jsem zvolil Dunlopky, protože byly lacinější.
Gumy za 850 Kč z Číny jsem rovnou zavrhnul, jak říká Julia Roberts: svině klouzavý.
Dal jsem za ně něco přes 5100 a jak se tak dívám, už podražily.
Bral jsem to ze serveru levnepneu, doprava byla zdarma, druhý den jsem je měl doma.
A zdá se, že ceny budou ještě stoupat.

http://www.pneunet.cz/testy-pneumatik/test-pneu-zi mni-195-65-15-2008/

loading...

Omlouvám se že oživuju starší dotaz..
Mám menší dotaz.. když kupoji Zimni/letní pneu.. musím dodržet Index který je uveden v Techničáku? mam Golfa IV a v techničáku mám napsane varianty pneu.. na R15 je zde 195/65 R15 91H.. musím dodržet to 91H? vůbec jsem to něják neřešil a až teď když se na to dívam tak klasické zimní pneu s Indexem T stoji cca 1500 ale s H 2000 a výýš.. vím co index znamená ale je nutné ho dodržet?

je to blbost, v žádném případě ani podle techničáku nemůžou vyžadovat H ba ani T, vždyť maximálka na silnicích je 130km/h, jakým důvodem by policajt zdůvodnil vyžadování rychlostního indexu H, tedy 210km/h? Navíc je to napsané jen ve velkém techničáku a ten snad nikomu neukzauješ.

Tak na STK mi bylo řečeno toto:
Indexy nosnosti se musí dodržet na letních i zimních pneumatikách. Pro index rychlosti je u letních pneumatik nutno tento také dodržet, ale u zimních pneumatik může být index nižší za
předpokladu, že budete mít v zorném poli řidiče nalepenu nálepku s
informací, jakou nejvyšší rychlostí může Váš automobil jezdit s ohledem na index rychlosti na pneumatikách (tedy H=210km/h , T=180km/h)

Takže v tomto případě kašlu na koupi pneu s indexem 91H (podle velkého TP) a kupuji 91T s tím že si na zimu klidně dám na čelní sklo nálepku 190km/h (což bude celkem funny takové omezení)

Ještě doplnění od borce z STK :
Nálepka se lepí v případě, že index rychlosti je nižší než kontrukční
rychlost vozidla uvedená v technickém průkazu (Tyto nálepky mají být vylepeny na přístrojové desce pro informaci řidiče)
.
Já mám max rychlost 188Km/h a pneu s oznacenim T jsou do 190km/h tak nálepku nemusím řešit..

Já používal zimní pneu Vraník. Byl jsem spokojen. Tam,kde jiní nasazovali řetazy, já vyjel bez nich :-D. Po 4 zimách, kdy už tak dobré nebyly, jsem přezul na Barum Polaris 2. No první zimu to šlo, druhou už jsem se bál autem skoro jezdit :-), protože to auto vysloveně tancovalo. Po dvou zimách byly sjeté víc než ty Vraníky po 4řech. Tak jsem letos dal na reference známích, kteří mají podobná auta jako já a přezul jsem na Michelin Alpine A3. Mám rozměr 175/70 R13. Jezdím dost do hor a po ne zrovna ideálně upravenách cestách a jezdím často. Tak doufám že budu spokojen.