Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montování okapů

Dobrý den, mám takový technický dotaz, potřeboval bych radu, jakým způsobem spojovat okapové plechové žlaby. Co všechno budu potřebovat a nějaké tipy jak si to ulechčit. Všem předem děkuji za jakou koliv radu.

Žlaby se dnes nejčastěji spojují silikonovým tmelem. Je to rychlé a spolehlivé. Pokud se nemusí řešit nějaké složité tvary, tak je to skládačka a zcela se obejdete bez letování. Čela se na žlaby naklepnou kladívkem aby se plech trochu rozevřel a spoj se opět vymázne silikonem. Svody a kolena se po sesazení můžou zafixovat nýtem nebo samořezným šroubem. Takže kromě šikovnosti je potřeba jen běžné nářadí, silikon, pár nýtů, provázek a vodováha.