Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po 5letech nebo 120000km se má měnit řemen v motoru - klínovej nebo rozvodovej?

Dobrý den,
chtěla by jsem Vás poprosit o radu.Mám auto renault megan sedan a po 5letech nebo 120000km se má měnit řemen v motoru.No a já nevím jestli klínovej nebo rozvodovej.Tak by jsem ráda kdyby jste mn dotaz zodpověděli.Auto budu mít 5let v listopadu a nemám ještě ani 40000km najeto a tak prosím o radu.
Předem Vám mnohokrát děkuji za odpověd.S pozdravem a přáním krásného dne
Jana Horáková
Změna předmětu, původně: Motor (Kurt)

Máte Renaulta, nepíšete jaký motor, nicmeně některé motory jsou velice náchylné na jev, kdy při prasknutí řemenu (altík, klima, servo) dojde k namotání tohoto řemene do rozvodů, což je konečná pro motor. Takže ušetřit si 180 kč za řemen jestli se to vyplatí. Respektive sledovat sem tam stav řemene, mikropraskliny a poškození.