Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Kde v Praze sehnat nejlevněji dřevo ?

Ahoj. Chci si opravit rošt resp. jej celý vyrobit nový. A když jsem zkalkuloval cenu za dřevo v OBI(kde jsem jinak spokojeně nakoupil ostatní potřebné věci a obsluha byla více než ochotná - což se v ČR vidí málokdy), vyšlo by mě to (ale mám docela spotřebu, chci ho hodně na těsno a na dvakrát - protože požadovaná tlouška není k dispozici) na cca 4000,- což opravdu není daleko do celé nové postele. Chci se zeptat, zda nemáte někdo tip, kde koupit dřevo výrazně levněji?

nejen závorky. Dotaz začne roštem. Čtenář neví nic. Pak cena 4000. To se někdo může dovtípit že nějaký rošt na podlahu a jedná se o nějaké stavení dřevo. No a nakonec je tam zmínka o posteli.
No a to nezmiňuji titulek který, s ohledem na roční období, může evokovat palivové dřevo.

Na kvalifikovanou odpověď by bylo nutno znát váhu tazatele jeho pracovní nasazení v posteli, preferované pozice při styku.Tlak kolen a loktů na 20 mm laťky by mohl působit destruktivně.
Proto doporučuji lamely, případně překližku, kde jednotlivé vrstvy dýhy jsou otočeny o 90 stupňů a u takto vzniknuvšího sendviče stoupne podstatně pevnost a pružnost.

Taky záleží na matraci, ale pokud má pevný rošt, tak odhaduji, že má určitě tlustou, na takové se váha celkem dost rozloží.
Ale ty laťky jsem asi přehnal, spíš jsem měl na mysli desky, 20mm tlustý, ale asi 130mm široký, ty už něco unesou. Mezi nima tak 20 - 30mm odstup, ať může matrace dýchat.

Ale kážu vodu a piju víno - sám mám rošty z borových hranolů asi 30 x 40 mm, možná tlustších :-)
Navrhnul jsem to jen jako levnou aleternativu, může vzít i 25mm desky, to už něco unese.

Hele Pragl nevim, ja sem Plzenskej, ale drevo maji v kazdym drevoprodeji levnejsi nez v OBI(a to ma z tech ruznejch baubau nejrozumnejsi ceny). Priklad: preklizka obi 4mm truhlarska borova trivrsva c/c 350kc/m^2, jafholz 12mm vodeodolna brezova devitivrsva cp/cp 500kc/deska(3m^2). O takovejch vecech jako coulovy smrkovy prkna nemluve - naposled sem je kupoval za 2700kc/m^3 - v obi by vysli minimalne na desitku.
Pogoogli drevoprodej a nedej se odradit katastrofalnima webovkama co ma naprosta vetsina drevoprodeju. Zavolej, zeptej se a bude to.