Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tatramat 246

Starobylá pračka Tatramat 246 serie
Po několika otačkách náhle chcípnul motor. Nevíte někdo jak jsou zapojena vinutí
včetně kondenzátorů? Žádný zápach spáleniny ani blesky. Také to zjevně není
problém programátoru. Díky za podnětné názory a rady s vyjímkou těch obvyklých,
abych si koupil novou pračku, tak jsem otazku nepoložil.

Dobrý den Ta pračka má 2 vynutí 1 slouží pro nižší otáčky a to druhé pro vyžší.závadu může způsobit monoho věcí ale ve většině případů to dělá dveřní spínač který slouží k zabezpečení chodu motoru při otevřených dvířkách ( bývá zanesen bordelem).
Postupoval bych takto: po odpojení svorkovnice z motoru bych hledal přívodní fázi na motor většinou červený drát,pokud je zde 230v tak j vada motoru,dále bych zjistil jestli programátor normálně běží či pouze stojí v jednom místě,pokud stojí tak bych provedl kontrolu termostatů a tělesa protože i toto může způsobit že pračka "čeká až se nahřeje voda" pokud to není ani toto tak máte s největší pravděpodobností vadnej programátor (upálenej některej kontakt)to je 80% závad těchto praček.Jinak Pračka je to velice kvalitní sám provádím cca 40 oprav těchto praček do roka.Sehnat takový programátor není zas takový problém

Dobrý den!

Potřeboval bych krapet poradit?
Moje teta má tatramatku mini 246 na které už od roku 1992 spokojeně prala.
Bohužel už je v letech a dostala mozkovou příhodu.
Teď už je v pořádku,ale nějak se ji z hlavy vytratilo jak se tatramatka ovládá.
Nemohl by jste mi nějak stručně popsat naco jsou 4 knoflíky vlevo a hlavně co znamenají ty písmenka kolem hlavního kolečka?
Teta by vám byla hodně povděčná!
Říkala že pokud si nevzpomene,tak že si koupí novou,ale já ji od toho odrazuju,jelikož stará poctivá pračka je stará poctivá pračka,kór když té Tatramatce nic nechybí a prý funguje bezvadně.

Když tak mi napište na radkill@seznam.cz,doufám že udělám brzy tetě radost :-)

Přeju hezký den