Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký satelitní komplet?

Zdravím. Do dnešního dne používám přípojku kabelové televize, ale chci ji zrušit, protože ji pořád zdražují a vyplatí se mi nějaký satelit. Vůbec nemám ponětí, jak nebo z čeho vybírat apod. Proto jsem tady, abyste mi poradili jaký koupit.
Mělo by tám být co nejvíce českých i slovenských programů-bez nějakého placeného balíčku, pro 2TV a s cenou cca do 6000,-
Děkuji

Mělo by tám být co nejvíce českých i slovenských programů-bez nějakého placeného balíčku, pro 2TV a s cenou cca do 6000,-

Tak ta požiadavka pre 2 prímače, značí 2x satelitný prímač + 2x karta + nejaké ďalšie komponenty, 6 000 to teda určite nebude.

Alebo 2 sat. prímače kúsok drahšie, kvalitnejšie s funkciou "zdielanie karty" + 1 karta + nejaké komponenty, 6 000 to tiež asi nebude.

Navštív miestneho predajcu sat. techniky dostaneš podrobné ceny, prípadne si tie ceny vyhladaj sám. No musíš úplne presne vedieť čo chceš a čo potrebuješ kúpiť.

No musíš úplne presne vedieť čo chceš a čo potrebuješ kúpiť

Psal jsem, že vůbec nemám ponětí jak nebo z čeho vybírat. Nikdy jsem satelit neměl, tak nevím co je k němu vše potřeba a aby byl vcelku i "dobrý".
Na Aukru jsem viděl Tento. Zda je dobrý nebo šmejd nevím a cenově vyhovující.

Zrejme máš na mysli multiroom prímač. Nie zlá voľba v prípade že sa príma signál na druhom prímači len z toho istého transpondéru, prípadne z transpondéra v rovnakej polarizácii. No nemusí to vadiť bežnému užívateľovi. A samozrejem na druhom prímači mierne degradovaná kvalita daná spôsobom pripojenia, t.j signál sa znovu moduluje na TV frekveniu a v TV prímači zas demoduluje. Ak je ten druhý prímač, TV v kuchyni absolútne to nevadí. Proste má to určité obmedzenie.

hlavní TV budu mít v obýváku...
ale chci mít ještě menší TV pověšenou v ložnici abych mohl občas usínat u filmečku :)
nechci do toho vrazit moc peněz...na Tv koukám zřídka...ale zase nechci koupit satelit na jednu televizi...
můžu si to doufám instalovat sám...? zvládnu to?

Instaláciu paraboly, t.j stabilne upevniť držiak, fúka aj vietor, a správne previesť kabeláž, by mal zvládnuť každý technicky zručný človek. Nasmerovanie paraboly bez meracieho prístroja, však zvládne pomerne málo ľudí. Záležitosti okolo programov a nastavenie prímača si buď naštuduj na forach, tam si stiahneš možno aj nejaké súbory s nastavením pre tvoj prímač, uľahčí to prvý kontakt s prístrojom, ak ti to ale terminológia požívaná v súvislosti so sat. príjmom celkom nič nehovorí, bez platenej služby sa nezaobídeš.

Použiteľná stránka, no presne ako píše vyššie, potrebné je to "doklepať". Smerovanie paraboly je značne "ostré", čím večší priemer tým je to citlivejšie na posunutie. Bez naladeného sat. prímača je nemožné to nasmerovať, priam božskú trpezlivosť je treba, istotu že prímač je nastavený správne a viditeľnosť na obrazovku TV. Totiž aj keď signál je, trvá sekundu-dve kým sa prímač zosynchronizuje, načíta správne kľúče a začne produkovať obraz. Slovom božskú trpezlivosť alebo šťastie.